Zaznacz stronę

Wykorzystywanie motywów z kraju kwitnącej wiśni to obecnie jedne z najbardziej modnych aranżacji wnętrz. Kultura Japonii fascynuje i czasami szokuje europejczyków, skomplikowane zwyczaje i obyczaje, które znacząco różnią się od naszych. Fascynują nas samurajowie i ich kodeks honorowy oraz uzbrojenie, interesujemy się ich kulturą. Ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych i Europie cieszy się manga – charakterystyczne komiksy przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Japońska filozofia wnętrz

Japończycy, choć wiele przejęli z zachodniej kultury, dalej wielbią naturę i oddają jej cześć. Są oni wielbicielami szerokich przestrzeni, co wynika z ograniczonej powierzchni na wyspie jaką jest Japonia. Dlatego pomieszczenia czerpiące z japońskiej kultury mają wyjątkowy klimat. Taki efekt nie musi być osiągnięty dzięki przebudowywani całego pomieszczenia, wstawianiu cienkich drzwi przesuwanych z drewna i pergaminu.

Dekoracje wnętrz po japońsku

Ciekawym rozwiązaniem nadającym pomieszczeniu japońskiego charakteru może być szablon do malowania na ścianie. Wzór kwitnącej wiśni, samuraja lub gejszy w połączeniu z lampionem zamiast żyrandolu oraz podstawki pod naczynia z gałązek bambusa wprowadzą pomieszczenie do Japonii. Takie dodatki można obecnie znaleźć w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz, a jeśli nie znajdziemy nic ciekawego, to możemy poszukać w sklepach internetowych. Tam na pewno znajdziemy to czego szukamy.

Kolorystyka w japońskim stylu

Kolorystyka japońskiego pomieszczenia powinna być dość prosta, nie może składać się ze zbyt wielu kolorów. Japonia lubi biel, czerń, czerwień i brąz. Nadaje to pomieszczeniom luksusu, a także nie przytłacza. Japońskie pomieszczenia powinny być przestronne i dość proste.

Japonia to świetne miejsce na szukanie inspiracji w aranżacji wnętrz. Wprowadzanie motywów znanych na całym świecie do naszego domu to wspaniały sposób na poprawę jego wyglądu. Japońskie wnętrza zachwycają na całym świecie, niech zachwycają również w naszym domu.