Zaznacz stronę

Czym różnią się kremy na dzień i kremy na noc? Takie rozróżnienie faktycznie ma sens czy to jedynie strategia marketingowa?

To nie mit

Idea kremów na dzień i na noc jest uzasadniona. Skóra ma swój rytm pracy – gdy śpimy, regeneruje się, podobnie jak i cały organizm. Temperatura w czasie spania podnosi się, dzięki czemu kosmetyki mają szansę lepiej się wchłonąć. To moment, gdy wyrównuje się poziom wody – skóra dotlenia się. W czasie nocy „naprawia się” to, co zostało „zniszczone w czasie dnia – czynniki takie jak słońce, wiatr czy zanieczyszczenia w ciągu dnia wpływają niekorzystnie na skórę. Z tego względu warto inwestować w kremy na noc, które mogą znacznie wspomóc proces odnowy skóry w czasie spania. Z reguły są gęstsze od kremów na dzień. Wszystko dlatego, iż mają szansę się wchłonąć. Gdy nakładamy kremy na dzień, chcemy by szybko nawilżyły skórę i nie zostawiły na niej tłustej warstwy. Panie dodatkowo nakładają makijaż – chcą więc by krem na dzień był lekki.

Kosmetyki, które działają

To prowadzi do wniosku – kremy na noc są bogatsze w składniki aktywne. To zrozumiałe, że wiele kremów na dzień ma chronić skórę przed słońcem, kosmetyki na noc przede wszystkim służą regeneracji. Nie zawierają filtrów czy matujących, ponieważ nie jest to potrzebne. W wielu znajdziemy natomiast bombę witaminową i minerały, które sprawią, że skóra rano będzie wyglądała ładnie i zdrowo. Kto powinien sięgnąć po krem na noc? Przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku – kremy na noc pomagają w walce z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.

Warto wiedzieć, że kremy na noc działają zw zdwojoną siłą. Nie powinno się ich jednak stosować na dzień, ponieważ nie zawierają substancji ochronnych, ale regenerujące.