Zaznacz stronę

Poszukując dekoracji do różnych wnętrz, należy najpierw zastanowić się, czy nie lepiej skorzystać na początku z darów natury i nie uczynić owymi ozdobami kwiatów. Kwiaty mają bowiem zbawienne działanie na procesy myślowe oraz ułatwiają przejście w stan relaksu i jego utrzymanie. Kwiaty w domach były hodowane już dawno temu i to dokładnie z powodów wyżej opisanych.

Jakie kwiaty w domu?

Prócz licznych fikusów, paproci czy palemek, we wnętrzach każdego typu idealnie wyglądać będą szczepione drzewka owocowe dające prawdziwe owoce, których po dojrzewaniu nie trzeba będzie opryskiwać żadnymi specyfikami i na przykład jeść cytrusy razem ze skórką. Rośliny te nie tylko jako ozdoby domu idealnie wkomponują się w wystrój wnętrz klasycznych, nowoczesnych, kolonialnych, a znajomi odwiedzający dom będą zachwyceni. Oczywiście nie tylko kwiaty doniczkowe nadają się do wnętrza, ale wiadomo, że kwiaty cięte w pomieszczeniach mają bardzo krótki żywot i wymagają stałych wymian.

Kwiat cięty we wnętrzu

Klasyczne, jasne wnętrza, jeśli zdobione są przez kwiaty, to koniecznie w jasnych barwach – bieli, różu, żółci czy jasnej czerwieni. Wszelkie ciemne, niepasujące do wystroju kwiaty cięte w wazonie, zaburzyć mogą ideę aranżacji wnętrza. Inaczej jest z meblami nowoczesnymi, w których punkt inności będzie odpowiednio zwracał uwagę, choć kwiat cięty utrzymany w tonie wystroju całego mieszkania, będzie stanowił także idealną dekorację. Kwiaty to najprostsze dekoracje wnętrz, choć coraz częściej się ich nie docenia, bądź nie chce się mieć obowiązku ich pielęgnacji.