Zaznacz stronę

Mezoterapia stała się zabiegiem, który zyskał dużą popularność. Chociaż znany był już w latach 70, dopiero niedawno zaczęto z niego regularnie korzystać.

Przeciwwskazania

Mezoterapia nie jest wskazana dla kobiet w ciąży czy pań, które karmią. Ostra infekcja, zakażenie skóry, choroba nowotworowa czy problemy z krzepliwością krwi (częsty problem palaczy). W innych wypadkach nie ma przeciwwskazań do zastosowania mezoterapii igłowej. Za każdym razem lekarz zleca badanie – należy sprawdzić czy pacjent toleruje dany lek.

Skóra idealna

Ampułki do mezoterapii igłowej zawierają niewielka ilość, który działa bez obciążania nerek czy wątroby, jest bowiem wprowadzany za pomocą igły bezpośrednio w warstwę skóry. Czy zabieg boli? Nie, ponieważ miejsce, w którym lekarz wbija igłę stosuje się znieczulenie. Na efekty nie trzeba długo czekać. Po zabiegu jednak skóra jest zaczerwieniona i mogą występować opuchnięcia, które znikną. Mezoterapia igłowa to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Skóra sucha, wiotka, zmieniona cellulitem może zostać widocznie zregenerowana.
Po ampułki do mezoterapii igłowej najczęściej sięga się również w celu redukcji zmarszczek czy rozstępów. W miejscu, które chcemy zmienić, lekarz wstrzykuje substancję, której działanie jest potwierdzone. Wszystko odbywa się oczywiście w idealnie sterylnych warunkach.

Skład tego, co zawierają ampułki do mezoterapii igłowej jest skomplikowany. W skrócie – to lek wstrzykiwany pod skórę.