Zaznacz stronę

Czy dla długiego zachowania dobrego zdrowia oraz urody potrzebne są koniecznie wielkie pieniądze? Zdecydowanie nie, a troska o ciało, cerę oraz formę fizyczną jest jednym z ważniejszych obowiązków każdej poważnie podchodzącej do życia osoby. Paradoksalnie zaś okazuje się, że najbardziej skuteczne sposoby to zarazem te najprostsze i najbardziej zbliżone do natury, takie jak produkty żywnościowe z ekologicznych źródeł, albo kosmetyki bez konserwantów lub naturalne preparaty do domowej pielęgnacji ciała.

Im drożej, tym lepiej?

W komercyjnym świecie skażonym napastującą nas ze wszystkich stron reklamą wiele osób sądzi, że prawdziwa wartość rzeczy jest równa cenie, jaką musimy zapłacić za nią w sklepie. Nie zawsze jest to prawdą, a pod uwagę wziąć należy również koszty marketingowe oraz te pieniądze, jakie dopłacamy za znaną nazwę na opakowaniu. Tymczasem złożone procesy produkcyjne, a w ich wyniku chemia zawarta w jedzeniu i kosmetykach coraz gorzej wpływa na nasze zdrowie i wygląd. Warto więc zmienić priorytety i na pudełkach zamiast sławnej marki szukać raczej certyfikatów, wydawanych produktom spożywczym oraz kosmetykom bez konserwantów.

Natura ma zawsze rację

Niektóre substancje już od długich wieków z powodzeniem stosowane są w pielęgnacji czy lecznictwie. Zawsze mamy tu do czynienia z preparatami naturalnymi, których współczesne odpowiedniki w sklepach noszą zazwyczaj nazwę bio kosmetyków. Okazuje się, że nic nie służy naszemu organizmowi oraz urodzie tak, jak te stare, dobrze sprawdzone na przestrzeni dziejów składniki pochodzenia roślinnego.