Zaznacz stronę

Wiele kobiet zastanawia się, jak w ciągu miesiąca pozbyć się suchych skórek wokół paznokci? To częsty problem, który może pojawić się na każdym etapie życia. Istnieją skuteczne metody walki z nim przy pomocy odpowiednich preparatów.

 

Dłonie to wizytówka kobiety, pod warunkiem, że są odpowiednio wypielęgnowane. Dużym problemem mogą być nieestetycznie wyglądające skórki wokół paznokci. To nie tylko defekt kosmetyczny, ale również sygnał, że w organizmie brakuje witamin, szczególnie tych z grupy B. Odstające, często zadzierające się skórki mogą być powodem powstawania mikroran wokół nasady paznokcia. Są one trudne do zagojenia, szczególnie, gdy dłonie narażone są na ciągły kontakt z detergentami bądź też wodą. Przesuszone skórki wokół paznokci są także przyczyną odpryskiwanie lakieru, szczególnie u nasady paznokci, a także na ich brzegach. Uporczywe pojawianie się suchych, zrogowaciałych i zgrubiałych skórek wokół paznokci, może być objawem uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego skóry, alergii bądź atopii. Jeśli zachodzi podejrzenie wystąpienia wyżej wymienionych schorzeń, warto skonsultować się ze specjalistą z zakresu dermatologii.

Jak w ciągu miesiąca pozbyć się suchych skórek wokół paznokci? Domowe kuracje

 

Szybką i skuteczną metodą na pozbycie się suchych skórek wokół paznokci jest zastosowanie zabiegów nawilżających. Wrastające skórki należy odsuwać drewnianym patyczkiem i delikatnie wycinać przy pomocy wysterylizowanych narzędzi, między innymi cążek. Po wycięciu, warto nawilżyć płytkę paznokciową przy pomocy oleju rycynowego bądź też oliwek, przeznaczonych do pielęgnacji po manicure i pedicure. Wysuszone skórki wokół paznokci warto zmiękczać poprzez zastosowanie zabiegu z użyciem parafiny. Tego typu produkt można kupić w każdym sklepie kosmetycznym. Kąpiel parafinowa umożliwia wygładzenie suchej, szorstkiej i łuszczącej się skóry, a także pozbycie się nieestetycznie wyglądających zadziorów wokół paznokci. Olejowanie płytki paznokciowej i otaczającej jej skóry, przynosi wspaniałe rezultaty. Należy pamiętać, że żaden zabieg kosmetyczny nie rozwiążę problemu, jeśli będzie on stosowany nieregularnie. Warto wprowadzić rutynę pielęgnacyjną i kilka razy w tygodniu rozpieszczać swoje dłonie i paznokcie przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów kosmetycznych.

Dieta a suche skórki wokół paznokci

Prawidłowa pielęgnacja paznokci i dłoni przeprowadzana systematycznie w domu, może przynieść doskonałe rezultaty. Rozwiązaniem problemu suchych skórek wokół paznokci jest używanie specjalnie dobranych kremów do rąk. Mogą one zawierać w swoim składzie masło Shea lub też być wzbogacone aloesem i olejem z orzechów makadamia. Warto zmienić także swoją dietę, wprowadzając do niej zdrowe pokarmy w postaci świeżych warzyw owoców, będących źródłem cennych witamin i związków mineralnych, odpowiedzialnych za piękny wygląd skóry, włosów oraz paznokci. W przypadku bardzo suchych i wrastających skórek, można zastosować skoncentrowaną kurację w postaci profesjonalnych zabiegów, przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. W trakcie wykonywania wyżej wymienionych kuracji, specjalista z zakresu kosmetologii, może aplikować na paznokcie skoncentrowane odżywki na skórki wokół paznokci, jak również wielowitaminowe preparaty o natychmiastowym działaniu regenerującym, odżywczym i łagodzącym podrażnienia.

 

Pozbycie się suchych skórek wokół paznokci nie musi być problemem spędzający sen z powiek. Wystarczy zastosować regularną pielęgnację przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów.