Zaznacz stronę

Osoby śledzące najnowsze trendy w makijażu ust, powinny wiedzieć, jakie będą najmodniejsze kolory szminek w 2022 roku. Pozwoli im to na wykreowanie modnego looku.

Podążanie za trendami w makijażu wymaga śledzenia nowinek. Zmieniająca się moda ma również ogromny wpływ na produkty kosmetyczne, dzięki którym można całkowicie odmienić swój wygląd. Najmodniejsze pomadki w 2022 roku mają za zadanie podkreślać i eksponować usta, w taki sposób, aby stały się one widoczną częścią twarzy. Wpisujące się w aktualne trendy makijażowe, szminki i błyszczyki, mogą posiadać wykończenie matowe, kremowe lub satynowe. W dalszym ciągu na ustach królować będzie czerwień w różnych odcieniach. Można nosić ją, zarówno w wersji ultramat, jak i błyszczącej z delikatnymi, mieniącymi się w świetle drobinkami. Najmodniejsze szminki w 2022 roku to klasyczna, strażacka czerwień, jak również odcienie makowe, koralowe i krwiste. W dalszym ciągu, w topowych trendach, znajdować będą się czerwone szminki z dużą zawartością niebieskiego pigmentu.

Najmodniejsze kolory szminek w 2022 roku. Wielki came back fioletu i kolorów ziemi

Na rok 2022 wiodący wizażyści przygotowali różne propozycje makijażu ust. Bez wątpienia w trendach pojawi się bordo, miedź, a także modne od kilku sezonów kolory ziemi, w postaci jasnego lub ciemnego brązu. To modne kolory pomadek, które świetnie prezentują się w zestawieniu z letnią opalenizną. W makijażowych trendach, przygotowanych na rok 2022, pojawią się także różne odcienie koloru fioletowego. Odpowiednio dobrana fioletowa pomadka może podkreślić, zarówno chłodną, jak i ciepłą karnacją. To także świetny wybór dla kobiet zaliczanych do neutralnego typu urody. Najmodniejsze pomadki w 2022 roku to klasyczny fiolet, zawierający dużą ilość niebieskiego pigmentu, jak również odcienie fuksji czy lawendy. Dla kobiet, które obawiają się eksperymentowania z tak intensywnymi kolorami, polecane są subtelne błyszczyki z lekką, fioletową poświatą. To świetna propozycja makijażu dziennego.

Nude na ustach w nieco intensywniejszej wersji

Najmodniejsze kolory szminek w 2022 roku to także nieśmiertelny nude, który króluje od kilku sezonów. Jednakże w tym sezonie pomadki w kolorze beżowym mają być widoczne na ustach. Wiodący w wizażyści proponują, aby zrezygnować z cielistych pomadek na rzecz produktów w zdecydowanych, bardziej intensywnych kolorach, które podkreślą i wyeksponują usta, szczególnie te zbyt wąskie. Modne pomadki w 2020 roku w kolorze nude bazują na odcieniach zbliżonych do brązu. W trendach znajdą się głównie produkty o satynowym lub kremowym wykończeniu. Matowe szminki w różnych odcieniach beżu mogą z kolei być połączone z błyszczykami, które od kilku sezonów, w wielkim stylu powracają do codziennego i wieczorowego makijażu. Kobiety zdecydowane na eksperymentowanie ze swoim wizerunkiem, mogą zdecydować się na szminki nude, połączone z mocno napigmentowanymi błyszczykami, zawierającymi drobiny brokatu. Interesujący efekt można osiągnąć łącząc szminkę w kolorze beżowym z nieco ciemniejszą konturówką, co pozwoli na powiększenie ust, bez ingerencji chirurga plastycznego.

Wpisujące się w aktualne trendy makijażowe kolory pomadek na sezon 2022 to głównie odcienie intensywne, doskonale widoczne na ustach. Dzięki nim można wyeksponować tę część twarzy.