Zaznacz stronę

Upały nie odpuszczają, a nadmiar ciepła, sprawia że możemy odczuwać dyskomfort psychiczny i fizyczny. Ale cóż, lato też jest potrzebne, można się opalić, a także odpowiednio naświetlić, tak aby zrobić zapas na zimę. Bywają jednak i takie momenty, że mamy już dość. Gdyż wszędzie jest gorąco, a z powodu obecnej sytuacji, zmuszeni jesteśmy nieco więcej czasu spędzać w pomieszczeniach. Co można więc zrobić, aby trochę się ochłodzić?

Kilka sposobów na lepsze samopoczucie latem

1. Kawa mrożona
2. Woda z cytryną
3. Woda mineralna z lodem
4. Jogurty naturalne
5. Klimatyzator
6. Salon odnowy

Kawa mrożona
Jak ją przyrządzić? Wystarczy dobra kawa, którą zaparzamy nieco mocniejszą, a także kostki lodu, a także lody waniliowe, wszystko wlewamy do blendera i włączamy go, aby składniki się połączyły. Dziś sobie taką zrobiłam i super wyszła, naprawdę chłodzi.

Woda z cytryną
Wodę przegotowaną, ale ostygniętą wlewamy do dzbanka, a tam dorzucamy kilka plasterków cytryny, można też nieco osłodzić miodem. Tylko bez przesady, mniej słodki napój bardziej orzeźwia latem, a więcej miodu zostawmy sobie na zimowe wieczory.

Woda mineralna z lodem
Chociaż to rozwiązanie dobrze chłodzi, a można do całości dodać odrobinę dobrej jakości soku. Warto mieć na uwadze własne preferencje, gdyż zbyt zimne napoje, mogą teraz działać niekorzystnie, wywołując zapalenie gardła. Także z umiarem, ale ten sposób też trochę działa.

Jogurty naturalne
I tu uwaga, zanim go zjemy, albo wypijemy warto wcześniej wyjąć go z lodówki, aby nico odtajał. Będzie bezpieczniej dla gardła, można też dodać go do pomidora, obranego ze skórki i zrobić coś w rodzaju chłodniku na szybko. To rozwiązanie doskonale ochładza organizm od środka. A pomidor zapewni nam odrobinę potasu, którego obecnie nam brakuje.

Klimatyzator
Z pewnością może pomóc przerwać najgorsze upały, zwłaszcza kiedy nie ma możliwości zasłonić wszystkich okien, albo pomieszczenie jest naprawdę mocno nagrzane.

Salon odnowy
Tam zawsze znajdzie się sposób na poprawę samopoczucia, także w upalne dni. A warto to dla siebie zrobić, gdyż skóra mocno ogrzana słońcem, może potrzebować nawilżenia. A także odnowy, albo mogła szybciej się zregenerować. Także kochana, umów się na wizytę już teraz i podaruj sobie trochę luksusu.