Zaznacz stronę

Wolne dni sprzyjają relaksacji, ale także jedzeniu nieco więcej, a także nieco mniej zdrowo. Cóż takie są uroki dnia odpoczynku. Warto jednak zawsze pamiętać, żeby nie przesadzić, gdyż smażone na tłuszczu dania, mogą skutecznie zniszczyć cerę, a już na pewno nieco pogorszyć jej stan.

Więcej pielęgnacji

Zazwyczaj wolne, to także wyjścia, a to do znajomych, a to na przykład na jakieś uroczystości. Wtedy także, jak wiadomo nieco więcej się do tego celu przygotowujemy. Długotrwałe kąpiele, które mają za zadanie nie tylko zmiękczyć nieco naszą skórę, ale także spowodować, abyśmy ogólnie ładniej pachnęli, trzeba jeszcze umyć włosy. A jeśli zajdzie taka potrzeba, konieczna może być także depilacja, na przykład nóg.

Maseczka odmładzająca

Różnego rodzaju maseczki, mogą mieć różne właściwości, to może być na przykład usuwanie toksyn, na przykład ze skóry twarzy, albo zmarszczek na dekolcie. Ale równie skuteczne i polecane mogą być maseczki nawilżające, które mają za zadanie przywrócić skórze jędrność oraz ładny, zdrowy kolor. W wolne dni warto zrobić sobie regenerującą kąpiel, najlepiej taką nieco dłuższa, która pozwoli na relaks.

Więcej snu

Z reguły na co dzień, nieco bardziej jesteśmy zabiegani, toteż i sen, może być płytszy, krótszy, zwłaszcza jeśli każdego dnia rano się wstaje i to w pośpiechu. Przez to i jego jakość może być znacznie niższej jakości. Bycie niewyspanym, może być zgubne w skutkach, a już na pewno nie wspiera naszej cery, ale raczej może spowodować więcej zmarszczek oraz gorszą jakość skóry, zwłaszcza twarzy. Jeśli więc jest taka możliwość warto nieco więcej czasu poświęcić na sen, albo wcześniej kładąc się spać wieczorną porą, ale przed północą, albo jeśli imprezy nieco się przedłużą, poleżeć nieco więcej rano. Można także zrobić sobie dodatkową, popołudniową drzemkę, która z pewnością przyczyni się do poprawy samopoczucia, ale również będzie mieć zbawienny wpływ na skórę twarzy, dekoltu, czy zmniejszenie się zmarszczek. Bo jak mówiło stare powiedzenie: „sen, to najlepszy kosmetyk”.

Salon odnowy

W wolne weekendy, także warto zorganizować sobie wypad do salonu odnowy. Zarówno taki rodzinny wypoczynek, można w ten sposób urozmaicić, jak również samodzielnie podarować sobie odrobinę więcej luksusu.