Zaznacz stronę

Dieta, to sposób ożywiania, a każdy kto chce wyglądać zjawiskowo, powinie dbać także o swoje wnętrze i to także, rozumiane dosłownie, czyli żołądek i jelita. Za nasz wygląd odpowiada także to, co jemy.

Przeciwutleniacze
Są one w niektórych produktach spożywczych i mają taką świetną właściwość, że powstrzymują procesy starzenia się. Można je znaleźć między innymi w kawie mielonej, ale i z tą trzeba uważać, bo ma ona także uboczne skutki, takie jak to, żółkną od niej zęby.

Toksyczne, znaczy złe
Niektóre napoje, albo pokarmy, mogą zawierać toksyny, a te nie tylko niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, ale także na wygląd skóry i całego ciała. To z powodu toksyn gromadzących się naszym ciele, powstają zaskórniki, ale także różnego rodzaju wysypki i inne niedoskonałości. Sposobem może być oczyszczanie się co jakiś czas z toksyn. Jak to zrobić? Picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej dobrej jakości, albo dobrze filtrowanej, to jest jeden ze sposobów na toksyny, innym mogą okazać się plastry, a jeszcze innym unikanie, tego co szkodzi np. smażonych pokarmów i niezdrowej żywności.

Fast foody, wróg nr jeden
Tak zwane „szybkie jedzenie” czyli przygotowywane z produktów przetworzonych, albo odgrzewane, czy smażone na tłuszczu wiele razy używanym, to wróg nr jeden zarówno dla zdrowia, jak też i młodzieńczego wyglądu. Ale co zrobić, jeśli lubi się czasem takiego rodzaju przysmaki, albo co gorsza chipsy? Cóż, dobrze jest pić wodę z cytryną, która oczyszcza z toksyn, ale także przywraca właściwe pH naszym jelitom. Od czasu do czasu dobrze jest także dodatkowo zjeść jogurt naturalny, który reguluje procesy trawienne i uzupełnia niedobory wartościowych szczepów bakterii dla naszych jelit.

Sprzymierzeńcy dobrego wyglądu
Wśród sprzymierzeńców, są takie pokarmy, jak świeże warzywa, ewentualnie gotowane na parze, a także woda, którą powinno się pić w granicach kilku litrów dziennie, dla zachowania należytego nawodnienia organizmu, ale także właśnie pozbywania się toksyn dzięki wymianie płynów.

Regularna odnowa
Do salonu odnowy warto wybierać się regularnie, aby poprawiać sobie wygląd ciała, przygotować się na nadchodzące lato, ale także dla poprawy samopoczucia, zwłaszcza jeśli chce się wyglądać pięknie. Dodatkowo, aby zapewnić sobie młodość na dłużej, trzeba z niektórych rzeczy zrezygnować. Chodzi tu o takie błahostki, jak jedzenie smażonego, tłustego, czy fast foodów. Znacznie lepsze są sałatki samodzielnie przyrządzane ze świeżych warzyw, a także przede wszystkim jogurty naturalne.