Zaznacz stronę

Czysta skóra bez niedoskonałości – brzmi jak marzenie ? Nie musi tak być. Wszystko to kwestia odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pozbądź się problemu nieestetycznych krotek, pryszczy, wągrów i przebarwień. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.
Dbaj o higienę skóry, jej regularne codzienne oczyszczanie jest niezwykle istotne. I nie chodzi tu po prostu o pobieżne umycie twarzy, chodzi o to aby robić to dokładnie. Z pomocą przyjdą nam na pewno delikatne, ale skuteczne płyny micelarne oraz kosmetyki myjące na bazie olejków, które dodatkowo nawilżą skórę. No właśnie, drugą ważną kwestią jest właśnie nawilżanie. Odpowiednio nawodniona i nawilżona cera wygląda lepiej i szybciej się goi. Po trzecie w walce z trądzikiem sprzymierzeńcami są cierpliwość i czas. Nie oczekuj efektów po pierwszym dniu stosowania jakiegoś specyfiku. Daj swojej skórze nieco czasu. Po czwarte dieta. Unikaj dużej ilości słodyczy oraz ostrych przypraw, które wpływają negatywnie na wygląd naszej skóry. I zasada numer pięć – jeśli domowe sposoby nie pomagąją, udaj się po poradę do dermatologa.

Koreańska pielęgnacja twarzy

Nasze podejście do pielęgnacji twarzy i zatrzymania młodego i zdrowego wyglądu, w ciągu kilku ostatnich lat uległo istotnej zmianie. Wszystko za sprawą chęci poznania sekretów urody Koreanek. Koreańska pielęgnacja twarzy wdarła przebojem do europejskich drogerii i z miejsca stała się hitem. Czemu ? Bo jest bardzo skuteczna ! Opiera się na dobrej jakości kosmetykach, ważna jest tu nie marka i cena produktu, a jego skład, oparty na naturalnych składnikach. Po drugie koreańska pielęgnacja opiera się także na wielu produktach, jest wieloetapowa. Próżno szukać tu kosmetyków 2w1 czy 3w1. Każdy produkt ma swoje konkretne przeznaczenie, a wieczorna i poranna pielęgnacja twarzy do rytuał składający się z kolejnych etapów i stosowania kolejnych produktów. W koreańskiej pielęgnacji mówi się o dziesięciu etapach pielęgnacji twarzy. Jeśli jednak na początek swoich eksperymentów z koreańskimi kosmetykami, taka ilość rytuałów pielęgnacyjnych wydaje Ci się przerażająca, warto spróbować najbardziej znanego hitu kosmetycznego, rodem z Korei. Mowa oczywiście o maskach na płachcie, które bez trudu dostaniemy obecnie w każdej polskiej drogerii. Jest ich do wyboru całą masa, a kolorowe opakowania wprost zachęcają do ich zakupu. Po ich wypróbowaniu nic nie powinno się zmienić, są wygodne w stosowaniu i przynoszą oczekiwane efekty. Warto więc zacząć swoją przygodę z nowym podejściem do pielęgnacji twarzy właśnie od nich.