Zaznacz stronę

Bycie atrakcyjną, to wiele wspólnych cech, które powodują, że jest się postrzeganą, jako ktoś, z kim warto porozmawiać. A nawet być może nieco zacieśnić kontakt. Tak zaczynają się wielkie przyjaźnie, albo związki. Istnieje wiele metod na to, aby wyglądać nieco młodziej, oto niektóre z nich.

Kawa mielona
Naturalna kawa, taka palona i mielona, to dość dobry eliksir młodości. Jak powtarza się od wieków, posiada ona przeciwutleniacze, które jak wiadomo spowalniają procesy starzenia się. Dodatkowo są jej różne odmiany, to znaczy taka bez kofeiny, dla osób, które nie mogą pić kawy. Warto jednak wiedzieć, że jej nadmiar może szkodzić, także na urodę. Dlatego warto pić jej nie za dużo, ale za to znacznie lepiej, niż rozpuszczalną, gdyż ta może powodować znacznie więcej szkód, niż pożytku dla naszego organizmu, a to jak wiadomo, przekłada się także na wygląd i cerę.

Masaż skóry
Nie ma chyba nic bardziej relaksującego niż delikatny masaż. Zwłaszcza jeśli jest on wykonywany przez specjalistów, a także w miłej atmosferze i przy pięknych zapachach. Koliste ruchy palców, albo delikatne klepanie opuszkami, a czasem również stosowanie olejków i innego rodzaju specyfików, które zmiękczają skórę. Masaż nie tylko koi nerwy, ale także poprawia krążenie, a właściwy masaż skóry twarzy, może znacznie odmłodzić, gdyż powoduje także lepszą regenerację i łagodzi objawy zmęczenia, a także stresu.

Elegancka fryzura
Włosy nie zawsze lubią się układać, często bywają niezbyt ułożone, no chyba że fachowiec nada im odpowiedniego kształtu. A to możliwe jest jedynie dzięki dobrej jakości nożyczkom i wiedzy, a także sporej praktyce. Wiadomo, że także uczesanie, albo chociaż nawet przeczesanie włosów, może mieć wpływ na fryzurę i jakość wyglądu. Tak naprawdę jednak warto dbać o włosy dość regularnie, aby te wyglądały jak najlepiej, przez cały czas, a nie tylko od święta. Samodzielnie można o nie zadbać, ale w bardzo ograniczony sposób, lepiej więc to zadanie powierzyć specjalistom.