Zaznacz stronę

Tak naprawdę brzmi to dość jakoś tak laboratoryjne, kojarzyć się może z komórkami, a także jakimś rodzajem cudownej energii, która jest w stanie przywracać młodość. No niestety, póki co nie wymyślono eliksiru młodości, ale okazuje się, że technologia oraz badania laboratoryjne są coraz bliżej tego tematu.

Dużo młodsze babcie
Nie chodzi tu bynajmniej o wiek, bo jak łatwo policzyć babcią może zostać już osoba w wieku czterdziestu lat, a rekordzistki, to osoby mające trzydzieści dwa lata i córkę w wieku lat szesnastu, jak można się domyślić już z własnym dzieckiem. W przypadku wyglądu, chodzi bardziej o to, że kiedyś babcie, wyglądały nieco starzej, były bardziej zniszczone, a także nosiły inne ubrania, które dodatkowo je postarzały i w dodatku nie odmładzały. Teraz trudno sobie to wyobrazić, aby osoba nawet po pięćdziesiątce wyglądała staro, a odpowiednia pielęgnacja oraz kosmetyki z wysokiej półki tylko ten stan poprawiają, a także mogą powodować dość komiczne sytuacje.

Z tyłu liceum…
To dość popularne określenie, dotyczące osoby w średnim wieku, której na twarzy zaczęły się już pojawiać pierwsze zmarszczki. I nie do końca jest prawdą to, że im więcej zmartwień, tym więcej zmarszczek. Dużą rolę odgrywa tu także dziedziczność, ale również kwestie dbania o własną skórę, zwłaszcza tą na twarzy. Dobrze jest stosować kremy nawilżające już w młodym wieku, a na noc odżywcze i to dopasowane do własnej cery, ale także wieku.

Odnowa biologiczna
Zastosowanie zabiegów odnowy biologicznej, to nie jest sposób na przywrócenie skórze młodości, ale także i w główniej mierze, pobudzanie komórek do regeneracji, a więc utrzymywanie młodości, jak najdłużej się da. I przeciwdziałanie procesom starzenia się.

Zdrowa skóra
To taka, która ma dostateczną ilość składników odżywczych, ale także jest dobrze dotleniona i nawilżona. Każdy z nas ma naturalną zdolność do sprawiania, aby skóra była w nienagannym stanie, ale pod warunkiem stosowania się do pewnych zasad, między innymi zdrowego odżywiania się, picia dostatecznej ilości wody niegazowanej. A także uprawiania sportu, który wpływa na skórę i jej jędrność, ale przede wszystkim wspomaga pocenie się i usuwanie toksyn w sposób naturalny.

Ratunek dla cery
Niestety niektóre z naturalnych funkcji naszego organizmu są zaburzane przez zanieczyszczenie środowiska, zimą przez działanie mrozu, ale także z powodu naszego zaniedbania oraz skłonności do przesuszania się skóry, głównie twarzy. Właśnie dlatego tak ważne jest poddawanie się zabiegom odnowy, aby skutecznie móc ratować swoją cerę, zwłaszcza na twarzy, a przez to dłużej zachować młody wygląd.