Zaznacz stronę

Jeśli do tej pory witamina C kojarzyła Ci się tylko z Rutinoscorbinem i świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy, wiedz, że ta cenna substancja może nie tylko chronić przed przeziębieniem i grypą, ale także doskonale wpływać na stan cery. Tu nie chodzi jednak o przyjmowane doustnie tabletki lub kapsułki, które wprawdzie wspomagają odporność organizmu, ale nie działają „na zewnątrz”.

Jeśli rzeczywiście chcesz pomóc swojej skórze, zainteresuj się jak najszybciej kosmetykami, których receptury zawierają ten cenny składnik. Moda na witaminę C nie jest przypadkowa i warto podążyć za tym trendem. Wprowadź preparaty z witaminą C do systematycznej pielęgnacji, a Twoja skóra podziękuje Ci za ten mądry i prawdziwie zbawienny wybór!

Rola witaminy C w pielęgnacji cery

Sądzisz, że ogromna rola witaminy C w codziennej pielęgnacji skóry jest nieco przereklamowana, a kosmetyki zawierające ją w składzie to kolejna sztuczka marketingowa? Nic podobnego! Multifunkcyjne działanie witaminy C sprawia, iż trudno znaleźć typ cery, której ta substancja w żaden sposób nie mogłaby pomóc. Sprawdzony kosmetyk z wysoką zawartością witaminy C powinien być stałym elementem przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry. Dlaczego? Witamina C jest wyjątkowo silnym antyutleniaczem, zwalcza zatem wolne rodniki przyczyniające się do starzenia i wiotczenia tkanek.

Dodatkowo witamina C wspomaga działanie filtrów UV zabezpieczających skórę przed wczesnym fotostarzeniem. Nie bez znaczenia jest także to, że nasza bohaterka stymuluje syntezę kolagenu i nawilżającego kwasu hialuronowego, które stoją przecież na straży sprężystej i jędrnej cery. Dzięki temu będziesz mogła zapomnieć o bruzdach i pomarszczonej skórze. Kosmetyki z witaminą C stanowią również prawdziwe remedium na skórne przebarwienia. Dzięki nim skóra zyskuje delikatne złuszczenie i atrakcyjne rozjaśnienie. Ich systematyczne stosowanie niweluje niechciane plamki pigmentacyjne i w atrakcyjny sposób ujednolica koloryt cery.

Z tego samego powodu rozświetlający kwas askorbinowy sprawdza się również w rewitalizującej pielęgnacji cery poszarzałej i zmęczonej, która zyskuje dzięki niemu zdrowy i promienny look. Jakby tego było mało, witamina C działa wzmacniająco na kruche naczynka krwionośne, uszczelniając je i minimalizując widoczność nieestetycznego rumienia. Cudowna witamina C bywa także ostatnią deską ratunku dla problematycznej cery trądzikowej i posiadającej tendencję do przetłuszczania się oraz wyprysków. Jej przeciwzapalne i regulujące produkcję sebum działanie, szybko przekłada się na lepszą kondycję skóry, która zaczyna prezentować się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki rosnącej wiedzy na temat roli witaminy C w pielęgnacji cery, przemysł kosmetyczny oferuje coraz to nowe preparaty z jej udziałem. Chcąc zadbać o skórę, zainteresuj się więc kremami, maseczkami, serami oraz tonikami opartymi na jej dobroczynnych właściwościach. Wartymi uwagi są także profesjonalne zabiegi odmładzające, złuszczające lub rozjaśniające, które zaserwują Ci profesjonalne salony piękności.

Witamina C – kiedy naprawdę działa i jakie są efekty jej stosowania?

Sumienna pielęgnacja buzi kosmetykami opartymi na właściwościach witaminy C owocuje młodo wyglądającą, jędrną i pełną blasku skórą, która sprawia wrażenie doskonale wypoczętej i młodszej niż w rzeczywistości. Marząc o takich efektach, warto jednak zastanowić się nad tym, kiedy witamina C zawarta w kosmetykach naprawdę działa? Na fali wielkiej popularności tej witaminy pojawia się też sporo produktów, które tak naprawdę nie mogą w realny sposób poprawić parametrów naszej skóry. Dlaczego tak się dzieje? Problem polega na „oszczędności” producentów i śladowej zawartości tej substancji, którą nierzadko możesz znaleźć na szarym końcu ingrediencji wchodzących w skład receptury specyfiku.

Niskie stężenie witaminy C najczęściej równa się niska skuteczność i zawiedzione nadzieje na pełną witalności skórę. Jak tego uniknąć? Staraj się sięgać po apteczne lub profesjonalne kosmetyki z tą cenną substancją. Unikaj przypadkowych źródeł i produktów bez wyszczególnionego składu INCL. Czytaj recenzje i opinie innych użytkowniczek. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoją cerę, skonsultuj się z dermatologiem lub dobrym kosmetologiem, który poleci Ci odpowiednie dla potrzeb Twojej cery produkty z witaminą C. Zwróć uwagę na to, że jeśli posiadasz cerę wrażliwą, wyższe niż 10% stężenie witaminy C w kosmetyku, może wywołać podrażnienie Twojej cery.

Należy pamiętać także o tym, że witamina C, jak wiele innych witamin i cennych składników mineralnych, wyjątkowo szybko utlenia się, nieodwracalnie tracąc swoje niezwykłe zalety. Zawierające ją kosmetyki powinny zatem być chronione przed światłem i powietrzem w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Przestrzegaj nie tylko daty ich ważności, ale także podanego na opakowaniu czasu od otwarcia kosmetyku. Po jego upływie efekty działania kremu, serum lub maski będą delikatnie mówiąc znikome, ponieważ witamina całkowicie utleni się i przestanie być aktywnym składnikiem.

Kluczową sprawą jest jednak, jak to zwykle bywa, znienawidzona przez wielu systematyczność. Mimo swojego intensywnego działania witamina C nie posiada jednak mocy magicznej różdżki, więc jeśli chcesz doczekać się spektakularnych efektów, najpierw uzbrój się w cierpliwość i, o ile powodem nie jest np. uczulenie, nie przerywaj aplikacji kremu lub serum po zaledwie jednym tygodniu. Wielu ekspertów uważa zresztą, że aby utrzymać dobroczynne skutki działania kwasu askorbinowego na skórę, należy zadbać o jego stałą podaż w codziennej pielęgnacji.

Autorką wpisu gościnnego jest Marta Cieplak – szefowa działu uroda i lifestyle w dwutygodniku “Viva!”.