Zaznacz stronę

Fryzura, to nie tylko ozdoba głowy, ale także coś, co ma za zadanie poprawiać nastrój, więc można powiedzieć, że ma działanie terapeutyczne. To może być krótkie strzyżenie, ale także nadanie włosom nowego koloru oraz sprawienie, że będą się one układać w nowy, nieco lepszy sposób. Nowa fryzura, powinna pasować do sylwetki, ale także do osoby, która zdecydowała się na to, aby sprawić sobie nowy wygląd. W parze z nią powinna iść także elegancka stylizacja, torebka, a może nawet nowe buty dopasowane do reszty. Jednak aby tak się wystroić, trzeba zacząć od zarezerwowania sobie wizyty, w swoim, ulubionym salonie odnowy, aby pracujący w nim fachowcy mieli dość czasu, na to aby sprawić nam tak wielką frajdę, jaką jest nadanie nowego wyglądu włosom.

Krótkie włosy
Krótkie włosy, to coś co może wydawać się być pasującym jedynie dla osób szczupłych i takie właśnie jest. Gdyż osoby o nieco pełniejszych kształtach, raczej nie będą wyglądać dobrze w tego rodzaju fryzurach, a ich kości policzkowe, mogą wydawać się jeszcze bardziej okrągłe. Z tego właśnie powodu dobrze jest zapytać fachowca o to, jaki kształt włosów, będzie dobrze wyglądać dla naszego kształtu twarzy. Istnieją nawet specjalne programy komputerowe, które pozwalają na to, aby móc dobrać dla siebie dogodny wygląd.

Farbowanie, czy rozjaśnianie?
Farbowanie włosów, to sprawienie, że tę będą miały nieco ładniejszy wygląd, nabiorą nieco barw, a także sprawią, że fryzura zacznie być nieco bardziej dostrzegalna, gdyż będzie ona mieć nieco bardziej efektowny i głęboki kolor. Jeśli ma to być jaśniejsza barwa, to może się okazać, że konieczne będzie najpierw zastosowanie rozjaśniacza. Potem warto nałożyć właściwe odcienie farby koloryzującej, na koniec może zastosować odżywkę, albo balsam.

Odżywki do włosów
Odżywki do włosów, stosować można także po wyjściu od fryzjera, który zanim nas wypuści najpierw nada fryzurze kształt, a także utrwali ją. Niektóre z nich mogą powodować szybsze przetłuszczanie się włosów, a także wywoływać pojawienie się alergii. W celu zapobiegnięcia temu, dobrze jest najpierw wykonać test, na reakcje alergiczne, nakładając niewielką ilość odżywki nad środkową częścią zgięcia łokcia. Jeśli nie pojawi się wysypka, wówczas okazać się może, że ten produkt, nie powoduje reakcji i możliwe jest regularne jego zastosowanie.