Zaznacz stronę

Nasza cera może być różna, mieszana, tłusta, albo sucha, jednak w okresie jesiennym i zimowym, jest ona dodatkowo narażona na przesuszanie, a także otarcia. Nie tylko ze względu na ilość zakładanego ubrania, ale także z powodu konieczności ogrzewania domów i mieszkań, a to powoduje dodatkowe jej przesuszanie.

Domowe sposoby
Istnieje wiele domowych sposobów na to, jak poradzić sobie z tego rodzaju problemem, między innymi skuteczne są wszelkie balsamy oraz kremy, mające na celu spowodować, że skóra stanie się gładka, a jej podrażnienia zaczną znikać. Wśród tego rodzaju metod, skuteczną może się okazać kąpiel w wodzie z pianą, ale także z dodatkami płynów, które dodatkowo skutecznie nawilżają.

Najbardziej wrażliwe miejsca
W niektórych miejscach naszego ciała, skóra może być nieco bardziej narażona na otarcia i wysuszanie się, mogą to być między innymi kolana, łokcie, ale także twarz, czy na przykład pięty. Ogólnie rzecz biorąc niektóre tkaniny nie służą nam w ogóle, gdyż zawierają w sobie sztuczne włókna. Można jednak zaradzić także i tego rodzaju problemom, stosując dodatkowe środki nawilżające zaraz po kąpieli, a także rano w celu zabezpieczenia skóry. Rano warto jednak używać nie nawilżających kremów, ale raczej tłuste, z uwagi na pojawiające się niskie temperatury i możliwość zmarznięcia.

Miód naturalny
Naturalny miód, to specyfik który pozwala na regenerację skóry, można go stosować, jako balsam do ust, zwłaszcza jesienią i zimą, ale także doskonale nadaje się do użycia, jako maseczka przed kąpielą, a także warto go nakładać na kolana i łokcie. Z uwagi na to, że jest to substancja dość klejąca, po kilkunastu minutach warto jest go dobrze zmyć, także stosując środki myjące.

Kremy nawilżające
Nawilżające kremy, to takie które mają za zadanie nawilżać skórę, czyli sprawić, że będzie ona dostatecznie wzbogacona w odpowiednią ilość wody. Dodatkowe działanie, tego typu kosmetyków, to ochrona przed tym, aby taka woda z naszego ciała uciekała. Stanowią one właściwą barierę, a dodatkowo poprawiają jędrność oraz wygładzają naskórek.

Kremy tłuste na mróz
Tłuste kremy, to dużo lepsze rozwiązanie na mróz, gdyż ich zawartość stanowić może dodatkową warstwę, która sprawia, że skóra staje się jeszcze bardziej elastyczna oraz gładka i pozbawiona zaskórników.

Ratunek po mrozie
Są jednak również takie sytuacje, kiedy skóra już została poddana działaniom niskiej temperatury, a to sprawiło, że pojawiły się na niej zaczerwienienia, a sama jej powierzchnia stała się jeszcze bardziej podrażniona i szorstka. Okazuje się, że wówczas może także piec i szczypać, ale jest także i na taki problem sposób. Można kupić w aptece kremy na odmrożenia, takie co to pozwalają na regenerację skóry oraz poprawiają jej strukturę i odbudowują naskórek, przywracając jej gładkość oraz właściwy poziom nawilżenia.

Masaże ujędrniające
Ogólnie rzecz biorąc masaże, mają za zadanie sprawić, że skóra stanie się lepsza, jędrniejsza, a także nieco bardziej nawilżona, dodatkowo w znaczny sposób poprawiają one krążenie, a przez to także wspomagają poziom ukrwienia i ilość dostarczanego do niej tlenu. W czasie masażu wydzielają się także naturalne składniki, które nadają jej blask i skuteczniej od kremów ją chronią.

Salon odnowy biologicznej
Także jesienią i zimą dobrze jest regularnie korzystać z salonu odnowy, gdyż tylko wówczas można sprawić, że uda się ją pobudzić do samoistnej odnowy. To niezwykle ważne, w czasie kiedy zakładamy rajstopy, pończochy, czy nawet grube getry z polarową podszewką, gdyż różne rodzaje materiałów, sprawiają że może ona ulegać podrażnieniom.