Zaznacz stronę

O skórę twarzy dbać należy szczególnie, gdyż skóra jest na niej bardziej delikatna, niż na innych częściach ciała. Aby to było możliwe, należy zastosować się do kilku zaleceń. Po pierwsze pozbywanie się starego naskórka, a także dobre oczyszczanie, a potem nawilżanie, a także odżywianie skóry dzięki nowoczesnym kremom i specyfikom, które wnikają w najgłębsze jej regiony.

Złuszczanie naskórka
Z tego powodu, że skóra na twarzy jest dość cienka, a także bardzo delikatna, należy zastosować bardziej delikatne preparaty złuszczające, takie jak peelingi oraz maseczki złuszczające. Dobre może się okazać także stosowanie rękawic do masażu oraz delikatne pocieranie skóry twarzy, tak aby możliwe było uzyskanie optymalnych efektów. Złuszczanie naskórka może się także odbywać za pomocą odpowiednio przygotowanych maszyn i urządzeń, które mają na celu sprawienie, że ten proces znacznie się przyspieszy.

Nawilżanie skóry twarzy
Przed tym etapem warto skorzystać z gotowych testów, które są w stanie sprawić, że będzie można określić, jaki rodzaj cery na twarzy, aktualnie posiadamy i w których regionach. Zazwyczaj na twarzy skóra jest mieszana, gdyż środkowa jej część to cera tłusta, a boczne sucha, bywa też i na odwrót, albo osoba może mieć jeden rodzaj skóry na całym obszarze twarzy, to znaczy suchą, albo tłustą. W przypadku suchej cery, wiadomo, że jej stan znacznie się pogarsza, a przez to wymaga ona stałej pielęgnacji oraz nawilżenia. Gdy skóra jednak jest tłusta, wówczas okazać się może, że będzie potrzebne jej wysuszanie, a nie nawilżanie, wtedy konieczne może się okazać także używanie większej ilości pudru, który sprawia, że twarz nieco mniej będzie się świecić.

Odżywanie skóry twarzy
To dość istotny element, gdyż chodzi o to, aby dostarczyć jej sporej dawki witamin i minerałów. Te mogą znajdować się w kremach, specjalnie do tego celu przygotowanych oraz w innego rodzaju specyfikach, które mają za zadanie sprawić, że jakość skóry poprawi się dość szybko i to w kilka minut. Jednym z takich produktów jest serum, czyli tak zwany koncentrat witaminowy, który sprawia, że cera nabiera blasku już po kilku chwilach. Warto jednak zaznaczyć, że piękna cera, to efekt zadbania regularnej pielęgnacji, a nie okazyjne podejście do tematu.