Zaznacz stronę

Nasza skóra, zawsze potrzebuje należytej uwagi, ale zwłaszcza w czasie poprzedzającym wiosnę warto o nią lepiej zadbać.

Po pierwsze bladość
Biorąc pod uwagę to, że w czasie jesiennego przesilenia, a także bardziej szczelnego osłaniania się zimą, także nasza cera mimo ogólnie zmniejszonego dostępu do słońca, traci dodatkowo możliwość korzystania z cennych jego promieni tym bardziej. Wiadomo jednak, ze nie ma co się na siłę odsłaniać, kiedy jest kilka stopni mrozu, albo wiatr, czy na przykład dżdżysta, wilgotna i dość zimna aura. Z tego właśnie powodu nasza cera robi się szara, blada, a nawet w pewnym sensie nieco mizerna.

Po drugie odsłanianie

Gdy nadchodzi wiosenny czas, kiedy słońce zaczyna wychodzić coraz częściej, a my sami zdejmujemy z siebie wierzchnie warstwy ciuchów, takich jak czapki, dając możliwość opalania się naszej cerze, wówczas skóra może być na to niezbyt przygotowana, warto więc już wcześniej zacząć przyjmować odpowiednie witaminy wspomagające ten proces. To może być na przykład Beta-karoten, który pozwoli skórze od razu brązowieć. Wiadomo także, że ogólnie suplementacja jest dość korzystna, pod warunkiem zasięgnięcia opinii specjalistów, czy nawet konsultacji z farmakologiem.

Po trzecie odżywianie
Tak jak nasze ciało wymaga odpowiedniego dla każdej pory roku odżywiania, wiosną pojawiają się nowalijki, zatem będziemy jeść więcej świeżych warzyw, tak i nasza skóra potrzebuje porcji witamin. Wato więc poddać się zabiegom odżywiającym naszą skórę, a wiadomo, że aby to było możliwa, a także zostało wykorzystane optymalnie, także jej oczyszczenie najpierw jest dość istotne.

Po czwarte alergie
Wiosna to także czas kwitnienia traw i drzew, pojawiające się wokół kwiaty polne, ogrodowe, a także kwitnące drzewa. Takie alergie skórne, to nie tylko łzawienie oczu, ale także różnego rodzaju wysypki na twarzy, ale także innych partiach ciała. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie alergie są dla nas niebezpieczne, to znaczy zbadać się pod kątem alergenów, które na nas mają wpływ, a także odpowiednio przygotować się zakupując wcześniej na przykład tabletki na objawy alergii, aby w przypadku nagłego ataku, możliwie szybko móc złagodzić ich objawy, a także powstrzymać groźniejsze skutki. Warto wiedzieć, ze już samo wapno do rozpuszczenia w wodzie, można dość szybko uratować sytuację, a także stanowi doskonałe zabezpieczenie dla alergików, kiedy już pojawią się pierwsze oznaki uczulenia. Pozwala ono zapobiegać tak zwanemu wstrząsowi, który nie tylko objawia się zmianami na skórze, często piekącymi, albo swędzącymi, ale także ogólnie przeciwdziałać samej reakcji.