Zaznacz stronę

Do salonu odnowy chodzi się przede wszystkim po to, jak jego nazwa wskazuje, po odnowę biologiczną, a więc odbudowę jakości skóry, lepszą cerą, a jak wiadomo w efekcie, także dużo lepsze samopoczucie. Osoba zadbana, odmłodzona, czuje się piękna, ma poczucie zadowolenia z siebie i swojego wyglądu, a także jakby coś nieco się dowartościowuje i dodatkowo wspomaga swoje komórki na przykład w większą ilość tlenu, a to dodatkowo poprawia nie tylko sam wygląd, ale także, jak wiadomo nastrój i to na dłużej.

Chwila relaksu

Na co dzień mamy zazwyczaj mało czasu dla samych siebie, bez przerwy coś, ktoś chce. Takie problemy mają głównie kobiety, które muszą wykonywać wiele zadań w ciągu dnia, takich jak przygotowanie obiadu, opieka na dziećmi, a często także zajmować się pracą, w której jak powszechnie wiadomo, także istnieje cała masa spraw do załatwienia, a nawet „na wczoraj”. Do tego wszystkiego jeszcze jakieś zwierzątko najczęściej chce jeść, albo wyjść na spacer i nie ma z kim, a o bliskich, którzy wymagają oprócz opieki, także chwili rozmowy i uwagi już nie wspomnę. I tak pomiędzy tym wszystkim zdarzyć się jeszcze może telefon od dawno nie widzianej, bo cały tydzień koleżanki, albo kilku. W takim natłoku, dość trudno jest znaleźć nawet kilkanaście minut na relaks, a ten jak powszechnie wiadomo, każdemu jest potrzebny, dla zachowania jako takiej równowagi, a także zebranie sił na kolejny trudny dzień. Dobrym sposobem może się więc okazać połączenie spotkania z przyjaciółmi właśnie z takim wypadem do salonu odnowy, coś w stylu serialowych „Przyjaciółek”, można dzięki takiej opcji zaoszczędzić czas, a jednocześnie zyskać dla siebie, te kilkanaście minut, a nawet kilkadziesiąt. Nie koniecznie codziennie, ale raz w tygodniu na przykład to zupełnie wystarczy.

Większa uroczystość

To może być coś w stylu przyjęcia, albo jakaś inna większa impreza typu jubileusz, wtedy każda z nas chce wyglądać niczym zupełnie zjawiskowa istota, to dość naturalne odczucie. Potrzeba wydepilowania brwi, albo zrobienia sobie nowych tipsów, to coś co ma sprawić, że wejście będzie, przypominać trochę „wejście smoka”, no raczej księżniczki, albo bajkowej wróżki, która ma magiczną różdżkę. Warto jednak zaplanować kilka wizyt w salonie, a także dobrze wcześniej zastanowić się, jakie zabiegi warto sobie zrobić. Zdecydowanie nie jest dobrze korzystać z salonu odnowy tuż przed balem, gdyż skóra po zabiegu, bywa czasem lekko zaczerwieniona, albo jeszcze dobrze nie wchłonęła kremu odżywczego, który dodatkowo ją wspomaga. Jak się okazuje, także po takiej odnowie, ciało musi wykonać pewną pracę, zregenerować się, a nawet bagatelka… odpocząć.