Zaznacz stronę

Podobnie jak przygotować nieco skórę na powitanie Nowego Roku, trzeba jeszcze przygotować fryzurę, nowe ciuchy, obuwie, dodatki, makijaż, no i rzecz konieczna – paznokcie. Panie, które dbają o nowe tipsy regularnie, mają nieco bardziej ułatwione zadanie, gdyż wystarczy im uzupełnić kilka ubytków, a także odpowiednio pomalować paznokcie. Więcej pracy jest z paznokciami, nieco już zaniedbanymi, a jak wiadomo nie do każdej pracy można nosić długie paznokcie, gdyż zwyczajnie się one w niej niszczą.

Noszenie rękawiczek
Pracując dużo w kuchni, można zakładać rękawiczki na przykład takie lateksowe, ale nie jest to łatwe zadanie, jeśli ma się długie paznokcie, albo żelowe „cuda”. Dlatego jeśli na co dzień, nie nosi się długich paznokci, bo jest to niezbyt praktyczne, warto zadbać o miejsce w salonie odnowy już teraz, bo im bliżej imprezy sylwestrowej, tym bardziej wypełniony grafik salonów. Można by rzec, że to już „ostatni dzwonek” na umówienie się w tym temacie.

Jakie zdobienia wybrać?
Najważniejsza dla zdrowia płytki paznokciowej jest jej odbudowa, zastosowanie odżywek do paznokci, a także sztuczne, żelowe tipsy mogą ją dobrze wspomagać. Jeśli chodzi o sam wybór zdobienia, to jest ich całe mnóstwo. Różnego rodzaju kwiatki, koraliki, a także dość nietypowe wzory, czy na przykład paznokcie pomalowane w różnych kolorach. Jak w każdym roku, modne są także diamentowe ozdoby oraz świecące odcienie lakierów. Także srebrne, jak i złote stanowią tu najważniejsze i najbardziej poszukiwane kolory. W zależności od zakładanej kreacji, można także wybrać lakier pasujący do niej kolorem. Modne są także efekty 3D, a także wszystko co się błyszczy, czyli diamenciki, perełki, czy brokatowe ozdobniki.

Trendy w tym roku
W tym sezonie modne są paznokcie z doklejanymi elementami, koralikami, a nawet całymi kompozycjami z malutkich koralików, przełamywanych jednym diamencikiem. Warto, aby chociaż jedne z paznokci, na każdej dłoni nieco się wyróżniał na tle pozostałych czterech. Mając w planie założenie na bal butów z odkrytymi czubkami, warto także zadbać o paznokcie u stóp.