Zaznacz stronę

Makijaż zazwyczaj bywa dość stonowany, zwłaszcza jeśli robiony jest w pośpiechu tuż przed spotkaniem biznesowym, albo taki zwyczajny, codzienny. Wieczorami, można pokusić się o nieco mocniejsze zaakcentowanie swoich walorów, co wygląda zacznie lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o przyciemnione światło i półmrok.

Świąteczna wizyta u rodziny
Także i na ten, wyjątkowy czas, dbamy o to, aby wyglądać pięknie, poza samym ładnym i modnym ubraniem, warto także zadbać o nienaganną fryzurę oraz piękny strój, a do tego koniecznie wysokiej jakości makijaż, taki nieco lepszy, niż na zwykły dzień, czy nawet imieniny.

Przeważnie, tak samo
Niektóre kobiety przyzwyczajone są do malowania się w określony sposób, a to dlatego że taki typ makijaży pasuje im najlepiej, w dodatku stosują te same, stale powtarzające się kolory oraz tego samego rodzaju kosmetyki. Nie ma w tym nic złego, ani nic dziwnego. Ale jeśli chodzi o zmianę wrażenia, a także efektu „Wow”, który każda z nas chce czasem wywołać, aby nieco przełamać rutynę. Warto wybrać się do salonu odnowy, po nieco innowacyjny rodzaj makijażu, a także posłuchać rad specjalistów. Chociaż to się może wydawać na początku czymś dziwnym, a nawet nie podobać się, to z czasem kiedy nabierze się już przekonania, a także zaakceptuje swój nowy wygląd, okazać się może, że przez kolejne kilka, albo kilkanaście lat, znów będziemy się malować w określony sposób.

Dość oryginalny makijaż na bal
W tym roku jeśli chodzi o choinki dominują kolory: niebieski oraz srebrny. Także sylwestrowe kreacje mają każdego roku określone trendy. Może jednak warto zrezygnować z niebieskiego i srebra w tym roku, aby móc wyróżniać się na tle choinek, które pewnie będą w większości sal balowych. Kolory modne każdego roku, to odcienie złota, a także wszelkiego rodzaju błyskotki, takie jak diamenciki, czy nawet brokatowe cienie do powiek, ale nie takie delikatne, tylko jak najbardziej widoczne. Warto pomalować się nieco mocniej, ale nie za bardzo, bo wśród nocnego szaleństwa, także w tę magiczną noc, makijaż może się rozmazywać. A szkoda czasu na jego ciągłe poprawianie, także podkład jak najbardziej może być tu dość przydatny, aby całość nieco dłużej utrzymać w jako takim ładzie.