Zaznacz stronę

Każda z nas doskonale wie, co to jest puder, albo fluid do twarzy. Stosujemy je nie tylko dlatego, żeby nadać cerze kolorytu, albo ją rozświetlić, ale także bardzo często po to, żeby zamaskować mankamenty, albo przebarwienia. Do tego celu stosuje się przeważnie korektory, ale jeśli „katastrofa” zdarzy się gdzieś na imprezie, zawsze można spróbować trochę improwizować, żeby dalej móc imprezować.

Podkład, ale po co?
Podkład, zwłaszcza taki w płynie, świetnie nadaje się, jako baza pod makijaż, doskonale go trzyma, a skóra może zyskać na gładkości, pod warunkiem, że nosząca go osoba nie ma uczulenia na dany produkt. Zapewnia on więcej trwałości zarówno dla różu, jak również na przykład dla cieni do powiek, ale ostrożnie, aby do oczu nie dostało się za dużo kosmetyków.

Dodatkowa warstwa
Może się to wydawać dziwne, ale taki podkład może także działać jak ubranie. Zwłaszcza kiedy nadejdą chłodniejsze dni, nałożenie podkładu może sprawić, że będzie nam trochę cieplej. Skóra twarzy bywa narażona na odmrożenia, ale podkład może temu przeciwdziałać, zwłaszcza nałożony na wcześniej wklepany krem na mróz, albo taki na każdą, złą pogodę. Trzeba rzecz jasna trochę odczekać, aby podkład mógł swobodnie przylegnąć do twarzy i nie spłynął wraz z kremem.

Witaminy i składniki odżywcze
Dobre podkłady pełnią także dodatkowe funkcje, takie jak kremów, czy na przykład środków nawilżających i natłuszczających, albo na przykład wygładzających. Dzięki nim skóra może znacznie poprawić swój wygląd, zwłaszcza jeśli stosuje się je dość regularnie, z umiarem, a także dokładnie i umiejętnie oczyszcza skórę twarzy wieczorami.

Młodsza cera i jędrniejsza
Nakładanie podkładu może spowodować odmłodzenie skóry, a także poprawiać jej jędrność, gdyż każdego dnia przy jego nakładaniu, a także zmywaniu, wykonuje się określone ruchy koliste na twarzy, a te mają zbawienny wpływ na jakość naszej cery. Korzystanie z salonu odnowy w celu zabiegów upiększających kilka razy w miesiącu, to coś co może tylko poprawić jej elegancki wygląd.