Zaznacz stronę

Czy to lato, jesień, zima, czy wiosna, narażeni bywamy na różne problemy skórne, spowodowane otarciami, czy na przykład alergiami. Niektóre osoby potrafią już mieć uczulenie na wszystko, także na tkaniny, albo ich określane włókna, zdarzają się także reakcje alergiczne na określone substancje barwiące.

Balsamy, kremy i inne
Stosowanie balsamów ma na celu zabezpieczenia skóry przed jej otarciami, także wywołanymi przez noszenie cieplejszych ubrań. Na przykład takie rajstopy na jesienne chłody, mogą już nieco ocierać naskórek na nogach, ale ma to także pozytywne skutki, przyspieszając jakby jego odnowę, jednak takie otarcia powodują także osłabienie naskórka i to może skończyć się odmrożeniami w późniejszym okresie, gdy nadejdzie już prawdziwa zimna. Otarta skóra jest delikatniejsza, szybciej przemarza, traci jakby swoją warstwę ochronną.

Kosmetyki na zimę
Powstają specjalne serie, które mają w swojej ofercie różne dobre, firmy kosmetyczne. Chodzi o serie na jesień i zimę, a wśród nich można znaleźć kremy w dużych opakowaniach, określane mianem na trudne warunki pogodowe, a także często oznaczane symbolem płatka śniegu, jako że chronią przed odmrożeniami. Są one bardzo pomocne, zarówno na twarz, dłonie, czy stopy, które warto posmarować przed założeniem skarpetek.

Dobre nawyki natłuszczania
Wiedzą o nich doskonale ludzie mieszkający w krainach o zaostrzonym klimacie, gdzie temperatury mogą sięgać poniżej minus 40 stopni zimą. Chociaż u nas nie ma, aż takich mrozów, to nie chodzi o to żeby szaleć, ale smarować się zacząć już teraz, bo kiedy rano będzie nawet minus 2 lub 3 stopnie, nasza skóra nie będzie przygotowana, a jeśli jeszcze użyjemy rano zwykłych kosmetyków, albo kremu nawilżającego o zgrozo, to może się to skończyć przebarwieniami, a także pękaniem naskórka, które szczypie, a nawet czasem boli i to długotrwale.