Zaznacz stronę

Jesień już w pewnym sensie jest, ale jeszcze nie do końca odczuwamy zbliżające się chłody, gdyż mimo wszystko jest jeszcze dość ciepło. To dobry czas na przygotowanie się na nadchodzące zmiany w przyrodzie i zadbanie o swoją skórę, tak aby ją trochę zabezpieczyć na zimę.

Owocowe herbatki
Nie ma chyba nic milszego, niż delektowanie się gorącą herbatką wieczorem po powrocie do domu z zimnego pleneru, a po takim spacerze który doskonale hartuje i także wpływa na poprawę zdrowia, samopoczucie poprawić może właśnie, taka owocowa herbatka. Jednak warto zadbać wcześniej o pewne zapasy. Na przykład sok malinowy, który ma działania rozgrzewające i bakteriobójcze, a także wzmacnia organizm od środka. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w sok jabłkowy, ale taki syrop, gdyż doskonale nadaje się on, jako dodatek do miętowej herbatki. Przydatne będą także niektóre przyprawy, takie jak cynamon, goździki, czy owoce pomarańczy. Cynamon dobrze rozgrzewa, a do tego bardzo ładnie pachnie i dodaje smaczku herbacie, czy nawet grzańcom z wina. Dobrze smakują one także z dodatkiem goździków, a także skórką pomarańczy, należy ją jednak dobrze umyć, albo kupić sobie, taką wcześniej przygotowaną, jako dodatek do ciast.

Krem tłusty
Chociaż nie powinny go normalnie używać osoby, mające skórę skłonną do przetłuszczania się, to czas pierwszych przymrozków, może wymagać właśnie ich posiadania. Tłuszcz zawarty w tego rodzaju kremach sprawia, że skóra rąk, czy twarzy jest zabezpieczona przed zimnem, a także podrażnieniami, jakie może spowodować kontakt wody na powierzchni naszej skóry z mroźnym powietrzem. Także już po odmrożeniu, warto się nakremować tego rodzaju kremem, aby nieco złagodzić skutki i koniecznie się okrywać, także zakładać rękawiczki gdy tylko poczuj się pierwsze zgubne skutki zimna.

Witamina D
Jest ona przydatna zwłaszcza jesienią i zimą, warto już teraz pomyśleć o tym żeby zacząć ją uzupełniać, można to robić na kilka sposobów, na przykład jedząc produkty które ją zawierają. Przydatne może być także posiadanie jej w wersji kapsułek i w dość regularnych odstępach czasu przyjmować, ale warto się w tej kwestii poradzić wcześniej specjalistów, albo chociaż obsługi w aptece, żeby nie przesadzić.