Zaznacz stronę

Na twarzy w pewnym sensie maluje się nasze samopoczucie, a także można by rzec, ze można z niej wyczytać wiele, także informacji o tym, czy ktoś miał w życiu zmartwienia, większe lub mniejsze.
To z naszej cery na twarzy można więc czytać niczym z księgi naszego życia, ale jej aktualny stan może być trochę mylący. Okazuje się bowiem, że kiedy jesteśmy zbyt zmęczeni pracą w trudnych warunkach, albo brakiem wypoczynku, możemy wyglądać nieco starzej, a osoby najbliższe nawet są w stanie określać nas samych, jako bardzo, bardzo zmęczonych.

Odwrotna sytuacja
Bywa, także iż osoby mające ładną, gładką i zadbaną twarz, wyglądają na takie nie mające w życiu żadnych problemów, tymczasem wiele wcześniej przeżyły, jednak okazało się, że aktualnie ich sytuacja życiowa się poprawiła i to właśnie dlatego ich cera odzyskała blask, a także swój, młodzieńczy wygląd.

Relaks, a lenistwo
Niektórym odrobina czasu dla samego siebie, kojarzy się z lenistwem, a wizyty w salonie odnowy, zbędnymi wydatkami. Tymczasem jest na odwrót, każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, aby móc potem znów, pracować, działać, czy zajmować się bieżącymi sprawami domowymi na pełnych obrotach. Wizyty w salonie odnowy biologicznej, to często jedyne wyjście z sytuacji, gdy w domu bez przerwy ktoś czegoś che, potrzebuje i nie ma mowy o nawet chwili skupienia się na samym sobie, nie wspominając już o tym, że może nie być słychać „własnych myśli” w takim codziennym harmidrze.

Delikatne masowanie
Delikatne masowanie twarzy, nawet samemu sobie, może przyczynić się do jej łagodniejszego wyglądu, do pobudzenia odpowiednich substancji nawilżających cerę, ale bywa że nie mamy do tego dostatecznie dużo cierpliwości, nie wspominając już o regularnym wykonywaniu, takiego masażu. Decydując się więc na salon odnowy, można nie tylko spędzić czas w miłym towarzystwie, ale także dodatkowo sprawić, żeby tego rodzaju zabiegi były wykonywane dość często i w określonych terminach.

Dodatkowe działania
Mogą to być zabiegi ścierające nieco naskórek, ale te stosuje się tylko raz na jakiś czas, za to maseczki można już stosować nieco częściej. Zazwyczaj ładne one pachną, a po nich także potem cera na twarzy, szyi i dekolcie, bo to miejsca często odkryte, więc bardziej widoczne niż inne części ciała.