Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet interesuje się dbaniem o swoją urodę. Średnia wieku cały czas przenosi się w górę, więc nic dziwnego, że chcemy przez dłuższy czas wyglądać pięknie i młodo. Zmarszczki i migracja twarzy są rzeczami, których obawia się większość kobiet. Bardzo często nie jesteśmy w stanie zaakceptować tego, że nasza uroda przemija. Na szczęście na naszym rynku możemy znaleźć nie jeden salon odnowy biologicznej, który wesprze naszą walkę o zdrowe i piękne ciało oraz twarz.

Funkcja terapeutyczna
Typowe zabiegi możemy oczywiście znaleźć w salonie kosmetycznych, jednak salon odnowy biologicznej również spełnia bardzo ważne zadania w tym zakresie. W salonach odnowy biologicznej dostępne są różnego rodzaju zabiegi i masaże, które pomogą nam odzyskać nasze zdrowie fizyczne oraz powrócić do równowagi psychicznej. Jest to bardzo ważne, gdyż wielu specjalistów uważa, że nasza skóra starzeje się szybciej, jeśli jest narażona na przewlekły stres.

Odnowa komórek
Tak naprawdę komórki się nie odnawiają, ale są zastępowane przez inne nowo powstałe. Jednak tylko niektóre z naszych narządów mają taką możliwość. Są takie obszary komórek w naszym ciele, które ulegają degradacji i na ich miejsca nie tworzą się już nowe. O te organy powinniśmy szczególnie dbać, stosując zdrową dietę.

Odnowa skóry
Nasza skóra ma dość złożoną strukturę, a zmarszczki powstają na skutek wielu, złożonych czynników. Jednym z nich jest utrata wody, a nie każdy wie, że nasze ciało składa się z niej aż w 60 procentach. Tak więc zmarszczki pojawiają się z powodu jej utraty w warstwach naskórka, a także mięśniach, w których jest jej najwięcej.

Zabiegi odmładzające
Polegają na złuszczaniu starego naskórka, a przez delikatne masowanie, pobudzają skórę do samoistnej odnowy, a więc do wytwarzania nowych komórek w miejsce, takich już obumarłych. Dodatkowo sam masaż jest dość przyjemny, a także wpływa relaksująco, więc i dzięki temu, po wyjściu z salonu, można poczuć się lepiej, a także zyskać nieco bardziej wypoczętą skórę.