Zaznacz stronę

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy wodą toaletową, a perfumami, to jest ich kilka i to dość wymownych. Różnią się strukturą, ale także trwałością, intensywnością zapachów, a także zastosowaniem, do którego są przeznaczone.

Zacznijmy od perfum
To olejki z ekstraktów kwiatowych, ale także zwierzęcych i innych substancji, które są wzmacnianie lekkimi i mało zapachowymi alkoholami, a także substancjami, mającymi wzmacniać tylko ich trwałość, a nie zmieniać zapachu. Perfumy stosuje się, żeby ładnie pachnieć, a także żeby ich zapach dość długo pozostawał na skórze. To dlatego kiedyś smarowano nimi nadgarstki, szuję i wmasowywano w skórę, żeby namaścić się wonnościami.

Woda toaletowa
Jak, sama jej nazwa wskazuje, a zwłaszcza określenie „toaletowa”, czyli przeznaczona do użycia przy codziennej toalecie, co oznacza tylko tyle, że do użytku po umyciu się. Podobnie do perfum, także wodę toaletową stosuje się, żeby ładniej pachnieć, ale ma ona zupełnie inną strukturę. Jest dość mocna zapachowa, ale także mocno nasycona zapachem mocnego alkoholu, często etylowego w stężeniu nawet do 70%. Dodatkowo warto tu wspomnieć, że z perfum, można zrobić wodę toaletową, ale odwrotnie nie da się już zrobić.

Szlachetne perfumy
Perfumy, to szlachetne i misternie skonstruowane mieszanki kwiatowo-owocowe, a także z dodatkami takich substancji jakie daje nam natura na przykład popularne piżmo, albo drobinki drewna, czy olejek różany, nazywany atarem. Woda toaletowa, jest wykonywana przeważnie z samych kwiatów, albo przy pomocy, rozcieńczenia wcześniej skomponowanych perfum. Zapach perfum miesza się dodatkowo z zapachem naszej skóry, dlatego różne osoby, mogą pachnieć inaczej, mimo iż używają tego samego zapachu.