Zaznacz stronę

Włosy od czasu do czasu trzeba podcinać, aby je wzmacniać, a także zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Bywają jednak takie chwile, że na przykład decydujemy się na zmianę fryzury, aby łatwiej było się czesać, a włosy niejako same się układały. To może mieć zarówno dobre, jak też nieco gorsze strony. Chodzi o to, że wtedy można zacząć marzyć o tym, aby one znów, jak najszybciej odrosły. Co można więc zrobić w tym temacie?

Po pierwsze minerały
Istnieją takie minerały, które wpływają na nasze włosy i paznokcie, sprawiając, że stają się one mocniejsze, bardziej lśniąca, a także nieco szybciej rosną. To dlatego od wielu wieków tworzono preparaty „na szybki porost włosów”. Niektóre z nich działały szybciej, a inne w ogóle. Działo się to za sprawą tajemnych składników, a ci którzy je znali słynęli w całej okolicy ze skutecznego działania.

Witaminy
Witamina B5 to jeden ze składników zdrowej diety, która ma pozytywnie wpływać na zdrową skórę, a także na włosy i paznokcie. Podobnie, jak witamina E, nazywana także witaminą młodości, sprawia ona że cebulki włosów są mocniejsze i zdrowsze, dzięki temu więc znacznie szybciej rosną. Witamina H, nazywana także Biotyną, ma również zbawienny wpływ na nasze komórki, a także skórę i włosy, dzięki niej będą one szybciej rosły, a do tego będą bardziej lśniące i mocniejsze. Witamina C, której najwięcej jest w cytrusach, a także w porzeczkach, truskawkach, czy na przykład natce pietruszki. Witamina A, także bardzo ważna witamina, dla zdrowia włosów i skóry, a jej braki można zauważyć, gdy skóra staje się zbyt sucha, a włosy zaczynają się łamać.

Inna metoda na szybkie odrastanie włosów

Jeśli chcesz, aby włosy odrosły Ci mocniejsze, dłuższe i w krótkim czasie, zawsze ścinaj je w czasie pełni księżyca. Chociaż może się to wydawać śmieszne, to rzeczywiście jest skuteczne, a włosy odrastają bujne i bardzo mocne, czasem trzeba je potem cieniować, aby nieco zmniejszyć ich ciężkość.