Świerze włosy, to nie tylko kwestia higieny, ale także efekt trudny do uzyskania w niektórych przypadkach, zwłaszcza dla osób borykających się z problemami skóry, albo innymi dolegliwościami, czy nieprawidłową dietą.

Przetłuszczające się włosy

To zmora wielu osób, które poszukując ratunku, zamiast poszukać przyczyny, idąc po poradę do dermatologa, zaczynają myć włosy codziennie. Podobnie, jak branie prysznica każdego dnia, także mycie włosów, może wydawać się oczywistością, ale w przypadku problemów skóry głowy, albo jeszcze gorzej, gdy używa się złego szamponu, który drażni skórę i w efekcie wzmaga jej skłonność do produkcji łoju, kółko się zamyka, a problem zamiast zmniejszać, jeszcze bardziej nasila się. Innym powodem, możne być także stosowanie zbyt gorącej wody. Okazuje się, że zbyt ciepła woda, może powodować nie tylko samo pocenie się, ale także powodować przetłuszczanie się włosów, warto wtedy spróbować używać ciepłej, ale nie gorącej, na włosy.

Suszenie suszarką i kosmetyki
Nie jest to nic złego, ale w niektórych przypadkach, także może powodować dodatkowe przesuszanie się włosów, z powodu nagrzewania skóry. Podobnie, jak nierozważnie używane balsamy, pianki, czy lakiery i żele do włosów. Zawsze przed użyciem warto sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na dany kosmetyk, a można to zrobić łatwo, nakładając trochę, tuż nad wewnętrznym zgięciem łokcia, jeśli zaczerwienienie nie pojawia się po około 10 minutach, to znaczy że kosmetyk jest bezpieczny, jeśli jednak zmiany skórne pojawiają się i skóra zacznie piec, albo szczypać i pojawią się krostki, lepiej oszczędzić swojej delikatnej skórze głowy, takiego kosmetyku. Co ciekawe, czasem wystarczy zmiana szamponu na lepszy, naturalny, czy kupiony w aptece, aby możliwe było pozbycie się problemów z przetłuszczaniem się włosów.

Zła dieta

Wszystko, co szkodzi nam, a jest zawartego w jedzeniu, szkodzi także naszym włosom. Od naszego zdrowia wewnętrznego, zależy także zdrowie i wygląd naszych włosów i paznokci, jeśli dbamy więc o samych siebie, nie jedząc szkodliwych substancji, a także starając się pozbywać toksyn, z naszego wnętrza, także nasze włosy dłużej będą świeże, jednak regularna higiena, to dość istotna sprawa, a włosy należy myć tyle razy w tygodniu, ile ich stan tego wymaga.