Zaznacz stronę

Jeśli chodzi o zagrożenie łysieniem, to podobno jest to jeden z głównych lęków większości mężczyzn. Obawiają się oni, że pod wpływem zdarzeń, czy zwykłego starzenia się, w pewnym momencie ich życia, zaczną oni tracić włosy, a przez to także będą mniej atrakcyjni. Tymczasem, czy problemy z wypadaniem włosów pojawiają się kiedyś, czy nie zależy od wielu różnych czynników.

Niedobory witamin i minerałów
Niedobory witamin, prowadzić mogą do różnych chorób, ale także do problemów ze zdrowiem skóry, a także właśnie wypadającymi włosami. To dlatego każdego dnia warto dbać o dobrze zbilansowaną dietę, a także uzupełniać swoje posiłki o naturalnie wyciskane skoki, czy jeść więcej warzyw.

Dobre i złe geny
Także problem dziedziczenia genów, może mieć ogromne znacznie dla kwestii wypadania włosów, bądź ich dobrego zdrowia i pięknego wyglądu. Niektórzy z nasz mają wśród swoich przodków osoby, które miały problemy z łysieniem, więc możliwe jest także, że w podobnym wieku, kolejne pokolenia będą mieć dokładnie ten sam problem, co nie znaczy że tak będzie na pewno. Dodatkowo dbając o siebie, a także uzupełniając swoją dietę o witaminę B12, można zmniejszyć skutki ewentualnego problemu z genami, ale także zapobiec jego skutkom, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że ów przodek niezbyt dbał o swoją dietę pokarmową, a już na pewno nie dysponował wiedzą, na temat działania tejże witaminy.