Zaznacz stronę

Rodzaj cery, to bardzo ważna kwestia, w ciągu całego roku, ale latem wiele przypadłości daje się we znaki o wiele bardziej.

Rodzaj cery
O tego testu dobrze jest zacząć, bo wiedza w tym temacie, pozwoli nie tylko dobierać dobre kosmetyki, wpływające na poprawę jakości życia, ale także na możliwość pozbycia się z problemami skórnymi raz na zawsze, a przynajmniej pozbycie się wielu z nich lub ich ograniczenie.

Walka z potem
Zwłaszcza w czasie wakacji, może się okazać on dość uporczywym problemem. Wtedy dużo więcej się pije, a więc także więcej wypaca. Warto jednak wiedzieć, że nie wolno ograniczać ilości spożywanej, zalecanej ilości wody niegazowanej, gdyż może to być groźne i skutkować odwodnieniem, a to przysporzyć może dodatkowych problemów.

Skóra tłusta
Taki rodzaj cery, powoduje dość często powstawanie zaskórników, a także krostek i można gołym okiem zauważyć, że skóra stale prawie świeci się, a powoduje to nadmiar sebum. Takie osoby powinny stosować różnego rodzaju pudry sypkie, najlepsze są talki kosmetyczne, bezzapachowe, aby ich nadmierny zapach nie mieszał się z ulubionymi perfumami, albo dezodorantem. Stosowanie talku ma za zadanie pochłanianie nadmiaru sebum, ale warto zauważyć konieczność zmywania go od czasu do czasu.

Kosmetyki dla cery tłustej
Pozwalają one w walce z przypadłościami, jakie mogą odbierać chęć do zabawy, działają nieco osuszająco. Jednak nie można dopuścić do nadmiernego jej wysuszenia się, bo to może skutkować pękaniem i innymi problemami.

Także jedzenie ma znaczenie
Istnieje cała grupa pokarmów, które mogą dodatkowo potęgować problemy skórne, co dotyczy zwłaszcza osób z cerą tłustą. Na przykład jedzenie chipsów, chociaż jest przyjemne i stanowić może świetną przekąskę latem, to powoduje odkładanie się różnego rodzaju toksyn w naszym ciele, a te dodatkowo potęgują nagromadzanie się sebum, zatykając pory w naszej skórze. Dodatkowo mają zły wpływ na nasze narządy wewnętrzne, takie jak wątrobę, a to od niej wiele zależy. Warto więc zmienić przyzwyczajenie i dietę, a zamiast chipsów podjadać łuskane pestki słonecznika.