Zaznacz stronę

W czasie letnich dni, jest dość ciepło, a niekiedy bywa nawet gorąco. Wtedy mimo deszczów i burzowej pogody, upały dają się we znaki, a dodatkowe, czyste ciuchy są bardzo przydatne, gdyż o wiele częściej pocimy się i brudzimy, mimo specjalnego starania się o to.

Prysznic, albo kąpiel
Także po kąpieli w morzu, konieczne jest wzięcie prysznica, albo wykąpanie się w wannie. Kąpiąc się na basenie, gdzie przeważnie jest woda chlorowane także można narazić się na różnego rodzaju zarazki, a to może sprzyjać pojawianiu się problemów skórnych, żeby dbać o własne ciało, także takie pozostałości po chlorze, warto jest zmyć używając wody i mydła, albo żelu pod prysznic.

Nawilżanie ciała również ważne
Na co dzień, wychodząc na słońce, dobrze jest stosować kremy i balsamy z filtrami, a gdy skóra jest dość sucha, to dodatkowo smarować się nawilżającymi kremami kilka w ciągu dnia. Ważne jest, aby stosować je zawsze na czystą skórą, także stosowanie chusteczek nawilżających, a także toników, będzie bardzo korzystne. Spowoduje poprawę wskaźnika PH, a także pozwoli pozbyć się wszechobecnych bakterii.

Lekkie posiłki
Także od wewnątrz, ważne jest nasze ciało, chodzi więc o to, żeby zjadać małe porcje, a także dość zdrowego pożywienia. A także sporo pić, niegazowanej wody, wysokiej jakości. Powyżej dwóch litrów wody, także soczyste owoce, mogą być bardzo pomocne.

Nadmiar słońca
Chociaż trzeba się nim nacieszyć, bo latem jest go najwięcej, jeśli sprzyjać nam będzie pogoda, to okazać się może, że nadmiar jest równie szkodliwy, co niedobór promieni słonecznych. Chodzi więc o, to żeby móc osłaniać odkryte części przed słońcem, może to na przykład być kapelusz.

Skarpetki i krem
O skórę na stopach warto dbać także latem, kremując stopy przed snem i zakładając na nie białe, bawełniane skarpetki, które pomogą jej się w nocy nieco zregenerować.