Zaznacz stronę

Cera to coś, na czym nam szczególnie zależy, chcemy żeby była wiecznie młoda i gładka. Wszelkie grudki i zaskórniki, powodują nie tylko jej mniej efektywny wygląd, ale także dają nam swego rodzaju sygnał.

Czego to dowodzi?
Przeważnie chodzi o zły stan skóry, która alarmuje że coś nie jest, tak jak być powinno. Chodzi o to, że może chodzić o złą dietę, czyli spożywanie pokarmów zawierających toksyczne związki. Nie koniecznie od razu trujące, ale na dłuższą metę dość szkodliwe. Niestety wiele ich w naszej, codziennie kupowanej, zakonserwowanej żywności. Na pewno szkodliwe są różne wypełniacze i konserwanty, w większości przypadków mające oznaczenie zaczynające się od litery E i kombinację cyfr, będące w składzie produktowej.

Picie zbyt małej ilości wody
To także może się okazać dość szkodliwe jak się okazuje, nie tylko dla naszego zdrowia, a także pracy naszych nerek, ale także dla naszej skóry. Chodzi o to, że woda pomaga na filtrowanie, czyli usuwanie wszystkich, nagromadzonych substancji, które nam szkodzą. A to właśnie znajduje swoje odzwierciedlenie na naszej skórze. Jeśli więc pojawiają się na niej zaskórniki oraz krosty, to znaczy że jakaś równowaga wewnątrz naszego organizmu została zachwiana. Warto się nad tym dobrze zastanowić.

Co zatem jeść, by mieć ładną cerę?
Istnieje cała masa produktów, które zawierają w sobie dużą ilość błonnika, a ten nam sprzyja, bo pomaga oczyszczać organizm z toksyn, a także resztek pokarmów, gromadzących się w jelitach. Czyli płatki śniadaniowe, z kukurydzy, takie dobrej jakości z dużą ilością błonnika, są naszym sprzymierzeńcem. Po drugie, wszelkie pieczywo grahamowe, czy to będzie chleb, czy bułki. Zawierają one otręby pszenne, także bogate w błonnik, a dodatkowo dostarczają energii na dłużej, nie grozi nam dzięki temu podjadanie, a przez to także dostarczanie do własnego organizmu szkodliwych substancji. Po trzecie pestki dyni, albo słonecznika. Mają one substancje wspomagające pracę niektórych naszych narządów. Pomagają pozbyć się niewidzialnych, ale szkodzących nam drobnoustrojów, a także zawierają cenne dla nas składniki: minerały i witaminy.