Zaznacz stronę

Wzmacnianie włosów, to coś o czym od czasu do czasu każda z nas pomyślała, także faceci. Chodzi o to, żeby mieć gęstą czuprynę, lśniące włosy, a także zadbane włosy i zdrową skórę głowy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, jest podcinanie końcówek, najlepiej je wykonywać w zakładzie fryzjerskim i to za każdym razem.

Czy dużo obcinać?
Nie nie chodzi o obcinanie włosów, ale ich skracanie zaledwie o kilka centymetrów, a takie wyrównywanie ma za zadanie doprowadzić, do takiego stanu, że wszystkie prawie włosy będą tej samej długości, a więc będzie ich jakby więcej optycznie. Dzięki temu także końcówki nie będą się rozdwajać, a fryzura będzie się bardzo ładnie sama układała.

Jak często myć włosy, aby je wzmocnić?
Zbyt częste mycie, tak samo jak zbyt rzadkie, może powodować, że włosy będą się niszczyć, a nie wzmacniać. Cóż więc zrobić, jeśli włosy się zbytnio przetłuszczają, co powoduje konieczność częstego mycia? Chodzi o coś innego, trzeba ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, jeśli to kwestia rodzaju skóry, można stosować specjalne szampony lecznicze, a także czasem suche szampony, które spowodują ograniczenie zarówno przetłuszczania się, jak też i mycia włosów. Zwalczenie przyczyn, przez poprawienie zdrowia skóry głowy, to działanie na korzyść nie tylko wyglądu, ale także wzmacniające włosy.

Odżywki i maseczki na włosy

Odżywki do włosów, a także maseczki wybierać trzeba mądrze, nie takie jak nam się wydaje, ale najlepiej dowiedzieć się więcej u swojego fryzjera. Ma on zazwyczaj dużo więcej wiedzy na tematy rodzajów skóry, a także jest w stanie obiektywnie ocenić, co nam się może przydać.

Testowanie nowego produktu
W przypadku planowanego użycia nowych kosmetyków, także na skórę głowy, można małą ilość nałożyć sobie na skórę przedramienia, tuż przed zgięciem łokcia, jeśli po kilku minutach na tej delikatnej skórze, nie pojawi się zaczerwienienie, albo inny rodzaj uczulenia, produkt prawdopodobnie jest dla nas bezpieczny i można go sobie na głowę nałożyć. Jeśli jednak po nałożeniu okaże się, że skóra szczypie, to należy bardzo szybko zmyć tego rodzaju specyfik, gdyż zamiast efektu wzmocnienia włosów, można nieco pogorszyć sobie stan zdrowia skóry głowy.