Zaznacz stronę

Piękne włosy każdego dnia, to prawie jak nierealne marzenie. Bywają dni, gdy się one same układają, ale są też takie, gdy nie wiadomo, co z nimi zrobić bo i tak jest źle.

Rożne przyczyny
Taki stan rzeczy, to kwestia nie tylko złego ułożenia głowy podczas snu, ale także kwestie wpływu księżyca, a także naszego zaniedbania, a także tego co nazwać można uwarunkowaniami hormonalnymi. Są takie dni w ciągu miesiąca, gdy wyglądamy nadzwyczaj pięknie, podobnie jak takie gorsze dni, gdy wyglądamy na przemęczonych.

Fryzura na co dzień
Nie ma jednej reguły, wiele zależy tu od stylu życia, gdyż chodzi o to żeby możliwe było dbanie o włosy, a także sprawienie żeby były one starannie zadbane. Także długie włosy można nosić rozpuszczone, ale wymagają one dodatkowej pielęgnacji. Chodzi o to, że częściej trzeba je czesać, a także używać odżywek. Czasem nie zalecane jest noszenie rozpuszczonych włosów, gdyż może to skutecznie niszczyć ich końcówki, a także sprawiać, że będą one znacznie częściej się plątać.

Krótko ścięte
Nie wszystkim pasuje, krótkie strzyżenie, ale każdy kto czuje się z tym dobrze, powinien się na coś takiego zdecydować. Wówczas można nie tylko pięknie wyglądać, ale także mieć jeden problem mniej. Rano zawsze szybciej można je sobie ułożyć, a także znacznie łatwiej się je myje.

A co z długimi włosami?
Osoby które nie chcą nosić się na krótko, powinny raczej zdecydować się na ich wiązanie w kok, albo za pomocą spinki. Można także odpowiednio je wymodelować w salonie, aby później było mniej problemów z czesaniem i układaniem. Takie regularne strzyżenie, mające na celu nadanie fryzurze kształtu może zapobiegać rozdwajaniu się włosów, a także sprawiać, że włosy będą gęste i piękne każdego dnia.

Rozczesywanie też ważne
Dość istotne może się okazać rozczesywanie w ciągu dnia, a także wieczorem. Kiedyś panie mające długie włosy spały w czepkach, albo na noc robiły sobie warkocze. To także miało zabezpieczać włosy przed ich niszczeniem, a także plątaniem. Dziś nie stosuje się już tego rodzaju zabiegów, no chyba że chce się uzyskać jakiś konkretny efekt tego rodzaju.