Zaznacz stronę

Piękne i zadbane włosy mają w sobie coś ze słonecznego lata, może chodzi o jego promienie, które niechcący utknęły w jasnych włosach, albo to tylko malowane kosmyki, ale czy na pewno?

Jaśniejsze pasemka
Mogą być faktycznie efektem ubocznym pracy wykwalifikowanego fryzjera, który starannie dobiera farby, a czasem nawet miesza ich odcienie. Jednak jak się okazuje, słońce także ma wpływ na naszą fryzurę, zwłaszcza latem, gdy więcej czasu spędzamy na plaży, albo w górach. Włosy, podobnie jak tkaniny, w pewnym sensie „płowieją” czyli zmieniają swój odcień na jaśniejszy, jakby blaknąc.

Woda z cytryną do płukania
Podobnie do octu, który mocno i intensywnie pachnie, także cytryna ma właściwości wybielania, do włosów nadaje się, jako skuteczna broń do walki z łupieżem, ale także jeśli chcemy nieco rozjaśnić swoje, naturalne kosmyki. Stosując wodę z cytryną nie uzyskamy jednak efektu, który daje rozjaśniacz, ale jedynie lekko je sobie rozjaśnimy, a także nadamy im naturalnego blasku i ładniejszego wyglądu. Także zapach cytryny jest dość przyjemny, a płukanie wodą z jej dodatkiem może być także metodą aromaterapii dla nas samych.

Rumianek
To kolejny, naturalny kosmetyk, który może pomóc w problemach ze skórą głowy, ale także w kwestii rozjaśniania. Osoby mające ochotę sprawić, aby ich włosy nabrały blasku, a także stały się nieco bardziej błyszczące i ładnie pachniały, powinny zdecydować się na szampon wysokiej jakości, zawierający właśnie wyciąg z rumianku.

Wysokiej klasy odżywki
Najlepiej takie z naturalnych składników, które będą miały działanie wspomagające regenerację włosów, a także wszelkiego rodzaju balsamy odżywcze do włosów, które mogą pomóc uzyskać dość ciekawe efekty.

Czarna rzepa
To także coś co może przydać się do poprawienia nie tylko samej skóry głowy, ale również odżywienia włosów i ich cebulek, a w efekcie sprawienia iż będą one wyglądać jeszcze piękniej niż dotychczas. A zawarte w startej czarnej rzepie witaminy wpływają także na połysk włosów, które staną się piękniejsze i bardziej lśniące pod wpływem jej zastosowania.