Zaznacz stronę

Rodzajów szczotek do włosów jest cała grupa, między innymi takie z miękkiego włosia, jak też i z nieco twardszego materiału.

Jaki rodzaj wybrać?
Wybór zależy od zapotrzebowania, a wszyscy chyba pamiętamy druciane elementy w szczotkach naszych przodków. Okazało się, że takie elementy nie tylko niszczą włosy, ale mogą także być powodem do reakcji alergicznych, dlatego postanowiono zastąpić je końskim włosiem, albo sztucznym, a także wykonuje się je z kauczuku, czy nowoczesnego plastiku, który przypomina nieco gumę. Tego rodzaju szczotki są znacznie lepsze w użytkowaniu, nie powodują elektryzowania się włosów, co sprzyjać może ich plątaniu i w efekcie powstawaniu kołtunów.

Szczotka do podkręcania

To taka okrągła szczotka, o specyficznym wyglądzie, używana przez fryzjerów w salonach. Bardzo często także można ją znaleźć przy suszarkach, będących jednocześnie szczotkami do kręcenia włosów. Dzięki tego rodzaju zabiegom, jak suszenie na ciepło wraz z okrągłą szczotką można poprawić wygląd włosów, a także sprawić żeby były one nieco bardziej efektownie ułożone.

Szczotka podróżna
Zaczęły się już wakacje, a co za tym idzie także sezon urlopów i zapotrzebowania na szczotki podróżne, które mogą mieć najróżniejsze kształty i funkcje. Niektóre z nich mają formę lusterka, a dzięki temu mieszczą się nieomal w każdej, damskiej torebce.

Szczotka do rozczesywania
To taka, specjalnie przeznaczona do długich włosów, a okazuje się, że każda prawie kobieta ma swoją ulubioną szczotkę i nie chodzi tylko o jej kształt, czy kolor, ale także rodzaj materiału, z jakiego została ona wykonana. Przeglądając ofertę sklepów, można odnaleźć ciekawe wzory, od aniołków, aż po piękne i ozdobnie wyglądające gadżety przypominające kwiaty, a mające w sobie ukrytą szczotkę do rozczesywania włosów.

Szczotka i prostownica
Czasem chcemy włosy nieco zakręcić, ale są także panie, które mają problem z włosami które ciągle się kręcą, a wtedy z pomocą może przyjść prostownica. Taka umieszczona bezpośrednio w szczotce, gdy się rozczesuje włosy, a następuje podmuch ciepłego powietrza, wtedy także nieco się one wygładzają, a loki znikają.