Zaznacz stronę

Jeśli zastanowić się na różnymi i rodzajami kosmetyków, można wymienić różne kategorie między innymi, takie dopasowane do wieku czyli dla osób młodych o cerze dojrzałej, a także dla osób starszych których skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia oraz większej ilości składników odżywczych. A także substancji wspomagającej jej elastyczność i próbujących przywrócić jej gęstość oraz młodzieńczą elastyczność.

Kosmetyki odmładzające
To takie, mające na celu spowodowanie określonego działania, czyli odnowy komórek, a także poprawienia wyglądu i jędrności skóry, zwłaszcza na twarzy oraz dekolcie i szyi. Chociaż wydaje się to niczym nadzwyczajnym, to zwykłe kosmetyki nie są w stanie tego zrobić, a poprawić jędrność może znacznie bardziej odpowiedni masaż, niż same chemiczne substancje, chociaż te bywają dość skutecznie maskujące niedoskonałości, a także poprawiają stan rzeczy chwilowo. Natomiast wypełnienie zmarszczek możliwe jest przy zastosowaniu ogólnie znanego botoksu, a ostatnio także kolagenu, dodawanego do wielu kosmetyków tego rodzaju.

Kosmetyki monojonowe
To już wyższa półka kosmetyków, a co za tym idzie także ceny, bywają dość wyższe, bardzo często kilkaset procent od zwykłego kremu, do kupienia w drogerii. Tego rodzaju kosmetyków nie da się kupić w sklepie, ani nawet w aptekach, ale w bardziej ekskluzywnych centrach handlowych, albo są one możliwe do zamówienia na adres domowy i dostarczane kurierem. Niektóre zawierają nawet prawdziwe cząsteczki złota, albo srebra.

Kosmetyki naturalne i dermatologiczne
To zupełnie nowa jakość, chociaż przed wiekami, kiedy nie znano wielu cudownych ulepszaczy, takie właśnie produkowano. Dziś są jeszcze lepsze, bo przebadane dermatologicznie, co znacznie zapobiega skutkom na przykład dla osób z alergią, a także jak wiadomo w naszych czasach, znacznie lepsze są możliwości pozyskiwania olejków i substancji roślinnych.