Zaznacz stronę

Plączące się włosy, to może być przyczyna prawdziwej katastrofy, prócz tego że ciężko się je rozczesuje, to także pozbycie się nagromadzonych kołtunów może być dość trudne. Co można wtedy zrobić?

Obcięcie kołtunów
Zawsze na początku warto spróbować jest je rozczesać, nawet gdy to trochę boli, może się udać, a dzięki temu trochę włosów pozostanie na głowie, bo wycięcie kołtunów wiąże się przecież z ich utratą. No chyba że nie ma już wyjścia, a na jakiś czas, takie cięcie może skutecznie wspomóc piękną i co najważniejsze gładką fryzurę.

Cieniowanie u nasady
Stosuje się je, aby nadać włosom puszystości, a także lekkości, gdyż mogą one opadać, gdy włosy są zbyt ciężkie, a tak się dzieje u osób z bardzo gęstym owłosieniem, a takie ciężkie włosy, mogą także być przyczyną powstawania kołtunów. Dobrze więc wypróbować ten sposób, zwłaszcza gdy wspomniany problem powtarza się co jakiś czas.

Leczenie skóry głowy
Warto zadać sobie także pytanie, co może powodować plątanie się włosów. Bo mogą być różne tego przyczyny. Jedną z nich na pewno jest ich elektryzowanie się, a to dlatego że nosi się swetry na przykład z wełny, a przy ich ściąganiu włosy nabierają pewnego rodzaju ładunków. Nie znaczy to, że trzeba rezygnować z niektórych ubrań, ale nieco bardziej uważać przy ich zakładaniu i zdejmowaniu. Drugi problem, to łupież jego skutki, to może być nie tylko sypiący się często biały naskórek z głowy, ale także klejenie się włosów, a przez to także powodowanie kołtunów. Wyleczeni łupieżu, może więc przyczynić się do zmniejszenia tego problemu, a nawet wyeliminowania go zupełnie.

Ostrożnie z kosmetykami do włosów
Zarówno lakiery do włosów, jak też i pianki, a nawet żele i inne kosmetyki, mogą powodować klejenie się kosmyków włosów. Dlatego lepiej jest wybierać produkty wysokiej jakości, a jednocześnie nie powodujące sklejania włosów, ale raczej ich układanie. Częstsze mycie, także może nieco plątać włosy, podobnie jak zaniedbywanie tego faktu.