Zaznacz stronę

Zbliża się lato i wakacje, a to dobry czas na uzupełnienie kosmetyczki o potrzebne kremy, balsamy i toniki. Które z nich wybrać, a jakie zostawić na zimę?

Wpływ słońca
Jak powszechnie wiadomo, słońce ma zbawienny wpływ, zwłaszcza dawkowane w małych ilościach, za to dość regularnie. Natomiast poza tym, że wspiera nasze funkcjonowanie i uzupełnia witaminę D, to także zawiera nieco mniej korzystne dla naszego zdrowia promieniowanie UV, przed którym musimy chronić naszą skórę. Dlatego też warto zawsze mieć już wiosną kremy z ochronnymi filtrami, zwłaszcza dla dzieci i dla siebie stosowane w dzień.

Gorącą i duszno
Latem znacznie więcej pijemy, a także więcej się pocimy, nie warto się tym przejmować, bo to także sprzyja pozbywaniu się przez nasze ciała toksyn. Jest jednak także problem z koniecznością odświeżania się, a tę można wykonać na różne sposoby, także w polowych warunkach. Do takiego celu, przydatne mogą być wszelkiego rodzaju toniki stosowane do naszej cery, które działają jak odświeżający prysznic, pozwalając zetrzeć kurz, a także pot z naszego ciała, a dodatkowo przywracają nam naturalne PH. Nie można jednak zapomnieć o tym, by były one dopasowane do naszego rodzaju cery, a dobrze jeśli są one także nawilżające na przykład z aloesem. Do odświeżania, a także oczyszczania rąk, albo twarzy przydatne będą, także chusteczki nawilżające bardzo przydatne w podróży, na plaży, albo w czasie grillowania.

Kosmetyki do opalania i po opalaniu
To chyba absolutne zaopatrzenie, mające na celu ochronę naszej skóry przed złymi czynnikami promieniowania UV, a także chroniące naszą opaleniznę, a tej nie chcemy przecież stracić zbyt szybko. Bardzo cenne są także balsamy i spray po opalaniu, zwłaszcza zawierające składniki kojące, aby móc pozbyć się skutków kąpieli słonecznych, a także nieprzyjemnego pieczenia w czasie urlopu. Także wspomagające kosmetyki brązujące, takie samoopalacze, znacznie lepiej wyglądają gdy nakładane są na prawdziwą opaleniznę.

Środki odkażające
To może być na przykład woda utlenione, którą należy zabrać wraz z podręczną apteczką na wczasy. Można ją kupić zarówno w aptece, jak też w najbliższej drogerii, jeśli komuś zdarzy się o niej zapomnieć.