Zaznacz stronę

To co nazywane jest cellulitem, określa się jako pewnego rodzaju nieestetyczny wygląd skóry w niektórych obszarach naszego ciała. Głównie dotyczą go biodra i pośladki, ale czasem może się pojawiać także w innych miejscach.

Jak to wygląda?
Trochę tak jak skórka pomarańczy, czyli lekko pomarszczona, a także z dziwienie wyglądającymi grudkami, które nie są same w sobie niebezpieczne dla zdrowia, ale jedynie dość nieestetyczne i sprawiają, że skóra jest trochę bardziej szorstka w miejscach, gdzie ów niechciany cellulit się znajduje.

Dobre filtrowanie
Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, jak ważne jest codzienne picie niegazowanej wody wysokiej jakości i to w dużych ilościach, bo powyżej 2 litrów w ciągu doby. To właśnie dzięki niej wiele szkodliwych substancji jest wypłukiwanych z naszego ciała, a także one mają wpływ na pojawienie się i „użeranie” z cellulitem. Być może nie pozwoli one całkiem go usunąć, ale może mieć znaczący wpływ na możliwość pozbycia się go. Dodatkowo sama w sobie woda, często wypijana we takich ilościach jak zalecane, powoduje większe uczucie sytości, a to sprzyja zachowaniu wagi na właściwym poziomie, a nawet chudnięciu.

Zbyt wiele jedzenia
Niektórzy mający problemy z odżywianiem się, a także z nadwagą, także nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że pokarm spożywany w zbyt dużych ilościach, ma także negatywny wpływ na wygląd naszego ciała, to właśnie w niektórych pokarmach są substancje szkodliwe dla naszego zdrowia, a także dla naszej skóry. Poza ograniczaniem ilości jedzenia do niezbędnego minimum, co nie znaczy że wolno nie jeść nic, albo że wolno tylko raz dziennie, to też jest błędem. Także jego jakość ma znaczenie. Im lżejsze pokarmy i znajdujące się wyżej w piramidzie żywienia, tym lepiej, wtedy mniej toksycznych związków dostaje się do środka, a także mniejsze będą problemy skórne.

Stosowanie peelingu
To takie specyfiki, które zawierają w sobie mikro grudki, mające na celu złuszczanie starego naskórka, aby w jego miejsce mógł pojawiać się nowy, taki lepszy. Jeśli połączy się picie wody, jedzenie lepszych pokarmów i zabiegi w salonie odnowy, a do tego jeszcze zaczniemy trochę ćwiczyć, albo biegać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że cellulit zniknie w dość szybkim tempie i nie wróci już nigdy, no chyba że wrócimy, do starych, złych nawyków.