Zaznacz stronę

Perfumy to coś wspaniałego, zwłaszcza takie ulubione zapachy, które kupujemy sobie przez wiele lat, a czasem także znajomi mówią nam, że mamy taki specyficzny zapach, który się im z nami kojarzy. Dzięki nim ładniej pachniemy, a przebywanie w naszym towarzystwie jest milsze. Czasem jednak nawet najlepsze perfumy mogą się znudzić, albo zwyczajnie mamy akurat nastrój na inny zapach. Co jednak zrobić, jeśli nadmiar poprzedniego zapachu pozostał w ubraniach, nawet po praniu?

Dokładne wietrzenie
Nic, tak nie odświeża odzieży, zarówno po praniu, jak i przed nim, ja wywieszenie go na dwór, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie, byle nie wiało za bardzo, bo wtedy można utracić ulubioną garderobę na zawsze. Czasem jednak, nawet to nie pomaga, wtedy należy dokładnie jeszcze raz wyprać ulubioną odzież, albo namoczyć w czystej wodzie o umiarkowanej temperaturze i zostawić na całą noc.

Aspiryna na uporczywe zapachy

Można do wody, w której planujemy namoczyć pranie, dodać dwie duże i musujące tabletki aspiryny, bo te dzięki aktywnej reakcji pomogą pozbyć się zapachów z ubrań.

Proszki i płyny do prania dla alergików

Kolejnym dość nietypowy sposób, przeznaczony jest dla pań, które chcą pozbyć się wszelkich zapachów ze swojej odzieży. Czasem także pachnący płyn do prania, albo do płukania może drażnić, albo się zwyczajnie znudził, nam ten zapach. Wtedy można użyć takich bez zapachowych proszków do prania i płynów do płukania. Pytanie tylko, gdzie takie znaleźć? Okazuje się, że tego rodzaju produkty można znaleźć, jako artykuły dla alergików.

Czego nie robić
Mrożenie zbytnio pachnących ubrań, nawet szczelnie zamkniętych, może spowodować że cała lodówka, albo zamrażarka będzie pachniała zapachami mydlanymi, a wtedy także przechowywane w niej produkty spożywcze, mogą przeniknąć tymi zapachami i stać się niezdatne do użytku, dlatego odradzam ten sposób. Niektóre poradniki wspominają o occie, ale ten mimo swojej delikatności dla tkanin i skuteczności działania, na przykład wybielania i odplamiania, także pozostawia dość specyficzny zapach, którego potem może być się trudno pozbyć.