Zaznacz stronę

Włosy to coś, co chcielibyśmy żeby wyglądało dobrze, to znaczy marzymy skrycie, żeby były one gęste, bujne, błyszczące i ładnie uczesane. Nikt z nas, a dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn nie lubi jeśli są one zbytnio zniszczone, mają kołtuny, albo co gorsza łupież.

Zdrowe odżywianie

W ostatnim czasie w prasie kobiecej i telewizji, ale także w sieci można znaleźć wiele informacji na tematy związane ze zdrowym odżywianiem się. Okazuje się, że stosujemy bardzo złe diety, gdyż mamy zwyczajnie bardzo złe nawyki żywieniowe. To wiadomo, że człowiek żeby mieć siłę do pracy, musi odpowiednio się najeść, a każdy z nas miewa różne dni, czasem chce pozwolić sobie na więcej, na przykład w czasie weekendowych rozrywek, albo na większych uroczystościach. Okazuje sie jednak, że posiłki powinno się spożywać o regularnych porach, najlepiej o takiej samej godzinie. Podobnie istotne jest popijanie wody niegazowanej, której powinno się spożywać dość dużo w ciągu każdej doby. Okazuje się także, że to nasze nawyki żywieniowe, mają znaczący wpływ na nasze włosy. Warto więc zadbać, żeby nasza dieta była bogata w składniki odżywcze, a także stanowiła zbilansowane pożywienie.

Walka z łupieżem

Najskuteczniejszą metodą, może się okazać pójście do apteki i zakupienie odpowiedniego szamponu, niektóre firmy kosmetyczne oferują tego rodzaju produtky, ale zdecydowanie, powien to być lek, a nie kosmetyk. Można także probować domowych sposóbów, albo udać się do dermatologa, ale czasem konieczna i o wiele bardziej skuteczna niż inne rzeczy, może się okazać właśnie zmiana diety.

Kilka godzin u fryzjera

Czas spędzany u fryzjera może być różny. Jeśli w grę wchodzi strzyżenie, albo podcinanie zniszczonych końcówe, może to potrwać około kilkudziesięciu minut. Co innego, jeśli konieczne okaże się rozjaśnianie, farbowanie, a także nowe uczesanie, poprzedzone strzyżeniem. Chodzenie do fryzjera powinno być regularne, aby włosy były w miarę zadbane, a także możliwe stawało się zapobieganie ich nadmiernemu zniszczeniu.