Zaznacz stronę

Piękna cera, to marzenie każdej kobiety, zwłaszcza dbającej o siebie. Czasem samo doprowadzenie jej do ładu jest dość skomplikowane, a to za sprawą wielu czynników. Jednym z nich jest na pewno zanieczyszczenie powietrza, które może powodować różnego rodzaju problemy skórne, mające także szkodliwy wpływ na sam nasz wygląd. Chodzi jednak także o umiejętne maskowanie mankamentów na skórze twarzy, a można to zrobić za pomogą korektorów, pudrów, albo na przykład podkładu w tubce, w ciekłej wersji. Należy jednak pamiętać, aby po każdym dniu, w którym się go używa, należycie go zmyć, a także przetrzeć skórę tonikiem, aby zmienić jej PH na neutralne.

Woda od zewnątrz i od wewnątrz
Nasz organizm składa się w dużym stopniu z wody, trzeba więc dbać o to, żeby jej nam nie brakowało. Ale nie powinna być ona byle jaka, ale dobrej jakości, z jak najmniejszą ilością szkodliwych składników, a jak największą ilością dobroczynnych. Chodzi więc o to, żeby pić każdego dnia ponad 2 litry wody niegazowanej, a to powinno być nasze minimum. Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzną część naszej cery, to są kwestie związane z higieną osobista, ale nie tylko o częstotliwość mycia się chodzi, bo jak wiadomo myć się należy rano i wieczorem, a także wtedy gdy zajdzie na to potrzeba. Po intensywnym wysiłku, gdy pocimy się, to niezwykle ważne nie tylko dla samopoczucia i pozbycia się przykrych zapachów, ale także dla zapewnienia skórze dobrego oddychania.

Zabiegi odnowy
Te mają na celu poprawę sytuacji, ale można je także zaliczyć, jako element dbania o siebie, a także dostarczania skórze czegoś więcej, co poprawi jej stan, nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. Dobrze oczyszczona skóra, jest bardziej podatna na składniki odżywcze, a dzięki temu, każda kuracja odnawiająca, a także stosowanie maseczek i kremów odżywczych, ma o wiele większe znaczenie, a także zapewnia o wiele lepsze efekty. Warto więc kierować się zasadą, że regularne dbanie, zapobiega tak zwanemu „zapuszczaniu się”. A mocno zaniedbaną cerę, o wiele trudniej jest przywrócić do jej dawnej świetności.