Zaznacz stronę

Piękne paznokcie to kwestia nie tylko jednorazowego działania manikiuru, ale także stała pielęgnacja dłoni, kremowanie ich, częste mycie, ale także dbania o skórki. Te czasem mogą nastręczać problemów, zwłaszcza kiedy się o nich zapomni, albo pozwoli nieco zarosnąć. Można wtedy udać się ponownie do kosmetyczki, ale jeśli nie ma na to czasu, albo co gorsza chcemy sobie poradzić samodzielnie, to można zastosować kilka cennych rad.

Po pierwsze odpychanie skórek
To coś, co powinno się robić, możliwie jak najczęściej, a zwłaszcza tuż po myciu włosów, kiedy skóra na paznokciach już nieco zmiękła. Nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi, ale radełko z gumową końcówką do odpychania, może tu być bardzo pomocne, zatem dobrze jest je mieć w swojej kosmetyczce. Jeśli jednak okaże się, że go nie posiadamy, przydatna może być plastikowa strona metalowego pilniczka do paznokci. W ostateczności można użyć rąbka ręcznika do włosów, aby za jego pomocą skutecznie odpychać wspomniane już wcześniej narastające skórki.

Preparaty do skórek
Istnieją już różnego rodzaju preparaty, pomagające w walce z nadmiernie rosnącymi skórkami. Działają one zmiękczająco, ale także nieco obniżając grubość samej ich powłoki, co może być bardzo przydatnym rozwiązaniem, dla pań, które zapominają je usuwać, a także regularnie odpychać, aby było to znacznie łatwiejsze. Dość istotne jest jednak regularne stosowanie, tego rodzaju preparatów, bo tylko wtedy ma to bardzo pozytywne skutki i może przynieść poprawę efektów.

Delikatne usuwanie
Warto zadać sobie trochę trudu, chociaż raz w tygodniu, aby usunąć nadmiar skórek na paznokciach, gdyż zapobiega to dodatkowym problemom z ich pielęgnacją, a także z pielęgnacją paznokci. Dość częstym problemem, może być obgryzanie ich, kiedy się nieco zahaczą, co zresztą bywa dość bolesne. Warto więc posiadać cęgi do obcinania skórek, aby w razie takiej sytuacji móc po nie sięgnąć i bardzo krótko przyciąć zadartą skórkę, aby nie narażać się na przykre komplikacje spowodowane jej dalszym urwaniem, co może być bolesne i goić się przez wiele dni. Zwyczajnie można sobie tego zaoszczędzić.