Zaznacz stronę

Sposobów na rozświetlenie twarzy jest kilka można do tego celu użyć różnych kosmetyków, takich jak puder, cienie błyszczące, korektory, czy na przykład szminki połyskującej. Ale zacznijmy od początku, po pierwsze twarz musi być najpierw oczyszczona, a to można zrobić na dwa sposoby.

Ścieranie naskórka
Nazywane popularnie peelingiem kawitacyjnym, to specjalnie przeprowadzany masaż połączony z ultradźwiękami. Skóra zostaje oczyszczona przez zastosowanie ultradźwięków i spowodowanie, że nadmiar niepotrzebnych substancji może swobodnie wydostać się na zewnątrz, a o to przecież chodzi. Już sam zabieg tego rodzaju wykonany przez profesjonalistę w salonie odnowy, skutecznie rozświetla skórę, ale to dopiero początek.

Użycie pudru i fluidu
Tak samo sypkie pudry w kolorze beżowym, jak też i fluidy w nieco ciekłej postaci skutecznie są w stanie nadawać skórze połysku. Chodzi o to, żeby możliwe było uzyskanie optymalnych jej właściwości przez spowodowanie, aby wyglądała ona na zdrową i młodą. Trzeba to jednak robić umiejętnie, a najważniejszą kwestią jest kolor, bo dobranie sobie zbytnio ciemnego, albo za bardzo odróżniającego się od ciała, może spowodować ogromne różnice i wyglądać źle, a potem jeszcze gorzej, gdy część już się zetrze.

Cienie i korektory
To kolejne narzędzia w ręku mistrzyni, którą stać się może każda kobieta lubiąca się malować. Kiedy na skórze pojawiają się przebarwienia, okazać się może że trzeba będzie je ukryć, albo pod odpowiednim fluidem, albo użyć korektora. Ten ostatni może skutecznie rozświetlać cerę w niektórych miejscach, na przykład pod oczami, jeśli te wyglądają na zmęczone. Także jasne i naturalne cienie do powiek mogą posłużyć, jaki narzędzia rozświetlające twarz.

Niektóre szminki

Nie chodzi tu o takie tradycyjne kolory, które kojarzą się z czerwienią, albo różem, ale o takie bardziej uniwersalne np. złote które można używać do wielu celów, jako cienie do powiek, albo do malowania ust w czasie karnawału, podobnie jak szminki odżywcze, będące jednocześnie dobrymi balsamami, które pozwalają na ujędrnienie ust, one także mogą się nadawać do rozświetlenia skóry. Najważniejsze jest jednak dbanie o jej zdrowie, a także dobre dotlenienie, a to może zapewnić głównie peeling kawitacyjny.