Zaznacz stronę

Tak naprawdę po zimie skóra potrzebuje słońca, a także te pierwsze, wiosenne promienie mają na nią dobry wpływ. Rzecz jasna chodzi o to, żeby skóra mogła oddychać, a także opalać się pod wpływem promieni słonecznych. Jednak także chronić ją wypadałoby przed negatywnymi promieniami UV. Do tego celu stosuje się różnego rodzaju kremy, mające za zadanie tworzyć specjalną barierę, przed przenikaniem negatywnych czynników do jej wnętrza.

Okulary przeciwsłoneczne
To takie wysokiej jakości, przyciemniane szybki, mające na celu zapobieganie problemom ze wzrokiem, a także osłanianie ważnych elementów twarzy. Należy jednak uważać, żeby nie opalić się, z zachowaniem pewnego rodzaju elementu okularowego, bo to się może zdarzyć, zwłaszcza jeśli zaśnie się np. na plaży, albo w hamaku. Ogólnie trzeba także uważać, żeby nie nabawić się udaru, także kapelusz słomkowy, może być przydatny.

Smarowanie balsamami ochronnymi
Stosowane jest do tego celu, żeby skóra była stale nawilżona, a także nieco bardziej miękka i zabezpieczona przed przesuszaniem. Chodzi o to, żeby możliwe było odczuwanie komfortu, także w dość sporym upale. Istotną sprawą, może się okazać fakt, że niektóre balsamy, bywają wodoodporne, a także można je nakładać tylko raz, zabezpieczając się przed szkodliwymi, czynnikami kąpieli słonecznych.

Samoopalacze

To takie balsamy, lekko koloryzujące, które mają za zadanie umacnianie opalenizny, a także dostosowanie wyglądu ciała, do tego jakie obowiązują aktualnie standardy. Ważne jest jednak to, żeby nie przesadzić z ilościami, w celu uzyskania złocistego brązu z dnia na dzień. To wymaga czasu, opalania się, a także stosowania niektórych preparatów wspomagających opaleniznę, takich jak Beta-karoten.

Odnowa biologiczna
Odnowę, warto stosować zarówno przed i po opalaniu się, ale powinna to być odnowa zupełnie innego rodzaju. Wiadomo, że zabiegi ścierające naskórek, mogą także nieco pozbawić nas świeżo zdobytej opalenizny, także te zabiegi powinno stosować się przed opalaniem, a po wspomagające ładny wygląd i zdrowie skóry na całym ciele.