Zaznacz stronę

Twardy i zrogowaciały naskórek, stanowić może problem, gdy występuje w każdym miejscu naszego ciała, podobnie zresztą, kiedy okazuje się, że pięty są mocno szorstkie, a skóra na nich pęka. Mogą wówczas niemiłosiernie piec, a także szczypać i mocno przeszkadzać, zwłaszcza po powrocie do domu po dłuższym chodzeniu, albo wielu godzinach pracy.

Podarte rajstopy i cienkie skarpetki
To problem, także związany właśnie z problemem pękających pięt, które niby przypadkiem zahaczają o rajstopy i cienkie, wykonane z tej samej tkaniny skarpetki. Może to złościć, ale warto wiedzieć, że stanowić może także dodatkowe koszty, bo mogą się one drzeć wręcz notorycznie. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem, może się okazać długotrwałe moczenie stóp w wodzie z mydłem, albo innym rodzajem mydła na przykład płynem do kąpieli, albo do mycia i moczenia stóp. Woda powinna być dość ciepła, a nawet gorąca, ale bezpieczna dla nóg, trzeba uważać, żeby się nie poparzyć.

Krem i białe skarpetki na noc
To kolejny sposób na zmiękczenie nieco stóp, aby możliwe było znaczne poprawienie sytuacji. Chodzi więc o to, żeby stopy były gładkie, a także o pozbycie się denerwującego i bolesnego problemu. Kiedy skóra jest mocno wysuszona, może ona pękać, a to nie jest zbyt przyjemne, a takie pęknięcia są dość bolesne, podobnie do skaleczeń.

Wbrew pozorom pumeks
Istnieje specjalny rodzaj kamienia, nazywany pumeksem, który doskonale nadaje się do ścierania pięt. Chociaż są one dość suche i zdarte to można je trochę zetrzeć, to pomoże, ale uwaga najpierw muszą one dobrze namiękną dzięki gorącej wodzie z dodatkiem mydła i można także dodać łyżkę soli kuchennej. To może się kojarzyć dodatkowo ze szczypaniem i rzeczywiście bywa dość odczuwane, ale to normalne. Gdy stopy będą odpowiednio wymoczone, a skóra na palcach zacznie się marszczyć, delikatnie ściera się pięty, wspomnianym kamieniem, a potem koniecznie smaruje dobrej jakości kremem do stóp i zakłada na noc białe skarpetki, najlepiej na ten właśnie krem, obficie użyty w okolicach pięt. Już następnego ranka da się zauważyć różnicę, dobrze jest całe zadanie powtarzać przez kilka dni z rzędu.