Zaznacz stronę

Ładne dłonie, to takie które mają miękką skórę, a także zadbane paznokcie oraz nie mają przebarwień i chropowatej skóry. Jednak zwykłe, domowe czynności powodują, że może ona zmienić swój wygląd, a także stać się prawdziwą udręką, dlatego jeśli tylko zaczyna być szorstka i nieprzyjemna, a także kiedy pojawiają się pierwsze problemy, warto zadbać o poprawę, dopóki jest jeszcze na to czas.

Domowe sposoby na piękne dłonie
Mając na uwadze, że sprzątanie skutecznie niszczy skórę naszych dłoni, od lat powtarzane jest, żeby używać do tego celu rękawiczek lateksowych, a po zakończeniu prac, zwyczajnie je wyrzucić, no chyba że to takie, wielorazowego użytku z nieco grubszej gumy i wyściełane w środku. Bez względu na to, czy są one grube, czy cienkie warto do środka wsypać odrobinę mąki ziemniaczanej, która ma działanie podobne do talku, czyli zwykłego, sypkiego pudru. Dodatkowo doskonale wygładza skórę, a także zapobiega przyklejaniu się dłoni do rękawiczek od środka.

Cytryna do wybielania
Nawet nieco szczypiące dłonie, a także z różnymi przebarwieniami, warto myć w soku z cytryny, nawet jeśli trochę zacznie szczypać. Ma ona dużo w sobie dużo cennych składników, a także może pomóc w walce z różnymi problemami skórnymi, takimi jak różnego rodzaju zapalenia, a także im skutecznie zapobiegać.

Szorstkie dłonie i co dalej
Kiedy skóra staje się nieprzyjemna, szczypie, swędzi i nie jest to do wytrzymania, dobrze jest sprawić, aby jej stan poprawiał się z dania na dzień. Wystarczy zaopatrzyć się w białe rękawiczki z bawełny, takie stosowane przez numizmatyków i każdego wieczora smarować grubo kremem odżywczym, nawilżającym, albo takim dobrym do rąk, a potem zakładać do spania te rękawiczki. Działanie kremu będzie o wiele razy skuteczniejsze, a pościel nie pobrudzi się od jego nadmiaru. Już po kilku dniach, da się zauważyć poprawę, a skóra przestanie szczypać i będzie gładsza.

Piękne paznokcie
O to już warto zadbać na całego, ale powierzając działania specjalistom zajmującym się robieniem maniucure w salonie odnowy, a także dodatkowo zamówić sobie tipsy, czyli sztukowane paznokcie, które pięknie ozdobione będą mogły cieszyć przez wiele tygodni.