Zaznacz stronę

Piękna cera, to nie tylko dobrze nawilżona i młoda skóra, ale przede wszystkim zdrowie od wewnątrz, a nie tylko z zewnątrz. Dbanie o siebie, to codzienne mycie się kilka razy dziennie, a także zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Chodzi o to, żeby zapewnić porom należyty dostęp do powietrza, a także nie zakłócać ich wydzielania się sebum, czyli substancji ochronnej.

Naturalne nawilżenie

To właśnie takie zadanie, pełni to tak zwane sebum, ale jego nadmiar może być szkodliwy, podobnie jak zaburzenie pracy porów, przez ich zanieczyszczenie się, albo złą pielęgnację. Okazuje się, że tak samo jak zbyt mała pielęgnacja skóry, tak samo szkodliwa może być nadmierne jej mycie, czy stosowanie na nią balsamów, kremów, czy nawet wysokiej jakości odżywek.

Mycie się, kiedy zajdzie taka potrzeba

Niektórzy nie rozumieją tego zagadnienia należycie, a chodzi o to, że rano jesteśmy spoceni po nocnym śnie, a poranne mycie ma nam zapewnić możliwość lepszego oddychania naszej skóry, bo ta potrzebuje dostępu do powietrza i słońca, z którego czerpie cenne składniki, takie jak naturalnie przyswajaną witaminę D. Wieczorne mycie się, ma na celu zmywanie całego kurzu i brudu oraz potu, który nagromadził się na naszym ciele w ciągu całego dnia. Modne i edukacyjne jest więc powiedzenie, że rano myjemy się dla zdrowia, a wieczorem dla urody. Natomiast po każdym wysiłku fizycznym, albo uprawianiu sportu, także warto jest umyć się, albo wziąć prysznic, aby skórze pozwolić na swobodne oddychanie.

Kolejne zadania

Po takim myciu warto oczyścić skórę tonikiem, zwłaszcza na twarzy i szyi, a potem posmarować odpowiednim dla naszej skóry kremem. To jednak nie wszystko, bardzo istotne jest picie co najmniej 2 litrów niegazowanej wody dziennie, a także jeśli to możliwe dodawanie do niej świeżego soku z cytryny. Ma ona za zadanie przywracać naturalne PH naszemu ciału.

Promienie słońca

Te mogą mieć wpływ pozytywny, ale także w nadmiarze szkodzić. Wiosną, a także latem, dobrze jest więc w ciągu dnia używać kremów ze specjalnymi filtrami, aby móc chronić się przed groźnym promieniowaniem UV, a ono nie jest dobre dna naszej cery, dobrze jest więc stosować je regularnie.